Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegseg a darakor?

Milyen betegseg a darakor?

Figyelt kérdés
mik az elso tunetek? latszik valami a halakon? hogyan kell gyogyitani? mitol kapjak el?
2009. máj. 9. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
GOOGLE
2009. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fehér pöttyök jelennek meg mindenhol, legalábbis nálam ugy volt... az akvárium falán, növényeken, s a halak uszonyán, kopoltyűikon, majd terjed tovább.... nekem szerencsére egy alapos akváriumtakarítással sikerült ezt átvészelnem!

Ugy tuddom az idegen eredetű, tehát más állatokbol készült táplálék okozhatja kiváltképp, ép asszem vizibolhát vagy lárvát adtam nekik, amikor felfedeztem a betegség jeleit.

2009. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyógyítani természetesen díszhalkereskedésben kapható gyógyszerrel lehet (parakill turbó) Ezen kívül még nem árt ha ez idő alatt a víz hőmérséklete magas! (26-28 Fok!) ugyanis ilyenkor gyorsabban kikelnek a pici fehér pontokból a paraziták és a gyógyszer csak ilyenkor hat! Csak akkor írtja ki őket amikor már kikeltek!
2009. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell mindenütt fehér pöttyöknek lennie, elég, ha a halakon van egy kevés. Egyébként kezelés nélkül 4 nap alatt belehalhat a hal.Ja és , ha kezelni akarod akkor érdemes mindent bevetni(sót keverni az édesvizi akváriumba, 30 fokos hőmérsékletet tartani pár napig, és minden nap új adag parakill turbó , amég mag nem gyógyulnak)Egyébként, annak írnám aki azt írta, hogy google, hogy képzeld a neten elég sok minden fenn van és néha ellentmondanak egymásnak, persze azért érdemes megnézni, de hasznos lehet gyakorlottabb akvaristákat is megkérdezni.
2009. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!