Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora hőingás tolerálható...

Mekkora hőingás tolerálható éjszaka-nappal viszonylatban?

Figyelt kérdés

Az akvárium fölött lévő tetőben van 2 cső meg hát az előtétek és ezek nappal mikor mennek olyan 24-5 fokra fűtik fel a vizet, de a szobában csak 22 fok van így reggelre közel 22 re le is megy (persze ezt csak egyszer próbáltam ki van benne fűtő) Most a fűtő olyan 24 fokra van állítva így kb 1-2 fok az ingadozás. Csinálhatnék ennél nagyobbat? Pl.: 22 re rakom a fűtőt így az lenne éjszaka de nappal 24-5.

Neonok és gyöngy dánió.


2011. nov. 8. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez van. Nem tudom azok a halak mennyi hőingást bírnak, de a vitorlásunk bírta a 2 fok hőingást, mikor barátom meghekkelte az akváriuma tetejét és rakott bele 2 erős dulux neont, ami nappal nagyon fűtött.


Ezért később fúrt a tetőre még kis lukakat is, és belecsavarozott egy kis 10centis PC ventillátort. Az arra volt jó, hogy ugyanakkor kapcsolt be mint a lámpa így ami hőt a lámpa termelt, a venti egyből ki is fújta.


Aztán és én ugyanígy raktam egy 12centis ventit a nagy akvim tetejére és a lámpákat fújom vele, ez azért is jó, mert tartósabb lesz a neon, ha nem melegszik fel annyira, és a párásodást a tető alatt is megszünteti valamennyire.

2011. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!