Mitől halt meg a törpe szívóharcsám?
Hosszú távon az 50-es nitrát érték is legyengíti eléggé az erre érzékeny halakat, ha minden héten felmegy eddig, az okozhatta az Oto halálát. Gyakrabban kéne vizet cserélni, vagy mennyiségre többet.
De nem ártana ammóniát és nitritet is mérni, azokra jellemzőbb a hirtelen, tünetek nélküli halál. A szűrésed milyen?
mondtam, ammónia és nitrit is nulla. Illetve a teszt azt írja, hogy <0,1.
a szűrőm hagen aqua clean nem tudom hányas, de nyilván a bele való, mert ez az akváriumhoz volt. Benne szivacs, aktív szén, meg kövek. És tiszta is, mert odafigyelek rá. És a bacikat sem ölöm ki belőle.
Ha lenne bármi okom, hogy miért halt meg a hal akkor nem itt kérdeznék...
A nitrát értéked közepesen magas, ez sok halfajnak meg se kottyan, de az érzékenyebbeknek elég egy halálos mérgezéshez, ha hosszabb ideig éri őket. A nitrátmérgezés jellemzője, hogy nem tömeges pusztulást okoz, hanem szépen egyenként hullanak el a halak, mert a kondíciójuk és a genetikájuk nagy mértékben befolyásolja a mérgezés súlyosságát. Sokszor nincs semmi látványos tünet, legfeljebb étvágytalanság vagy fakulás, de az utóbbi egy szürkés halon nem igazán látszik.
De ha nem a nitrát miatt is halt meg, hanem ismeretlen, tőled független ok miatt, akkor sem jó, ha hagyod a nitrátot eddig felmenni. 2x ilyen gyakori vízcserével fele ennyi nitrát gyűlne csak fel, az az érték tökéletes a növényeknek is.
most azonnal lecseréltem a vizet, szerencsére volt bekészítve. A nitrát szint lement normálra.
Mostantól akkor gyakrabban figyelem a nitrátot, és ha megint ilyen magasra megy, akkor heti készer fogok cserélni, vagy egyszer dupla annyit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!