Hogyan tegyem rendbe az akváriumomat? Már nem tudom mit kéne tennem vele. Segít valaki?
A Hailea-HL-BT700-nak csak 690l/h a vízforgatási sebessége, amit én max egy 100 literes akváriumba raknék bele. 200-ba már min 1200l/h-ás kell.
Amúgy meg 100 litertől majdnem kötelező a külső szűrő használata is(ami elsősorban a legjobb biológiai méreganyag lebontó)+ a belső.
A belső szűrő lecserélése még határesetben várhat, feltéve
ha veszel a jelenlegi mellé egy külsőt is, mert másképpen nem oldódhat meg a problémád.
Nem a világítással van gondod, hanem a szűréseddel mert az (közepes fényigényű növények mellett) tökéletesnek mondható
Ha nem túl nagy kiadás neked, akkor természetesen a belsőt is lecserélheted, de egy külső szűrő itt feltétlenül muszáj.
A másik gond, ami még most nem gond: Az aranyhalak.. még most nincs gond velük, de később lesz, mivel 12-18 centisre is megnőnek, nagykorukban meg többet esznek és jobban mérgezik a vizet, mint amennyit egy 200 literes(még jó szűréssel is) eltudna bírni.
"De akkor tető nélkül miért nem dzsuvásodik?"
az alga jelenléte elsősorban a túlzott mennyiségű méreganyagoknak köszönhető(ammónia, nitrit, amit a szűrő lebont nitráttá, ami kevésbé mérgező a halaknak és nem kedvez az algáknak), de fény kell, ahhoz, hogy fotoszintetizáljon. Ha elveszed a fényt, akkor az alga elpusztul, de a méreganyagok a vízben megmaradnak, tehát ha újból világítasz, újból meg fognak jelenni, ha azomban a méreganyagokat tünteted el, akkor bármennyi fényt adhatsz, nem fog algásodni. persze ezeket az anyagokat nem lehet soha 100%-osan eltüntetni, ezért mindig számíthatsz egy kevés algára, de egy jól működő akváriumban, jó szűrés mellett ahol növények is vannak(ők az No3-mat élik fel), ott elhanyagolható a és nem zavaró a mennyisége.
igen, használtan is megéri venni, ha még garancia alatt van, de ha jelentős összeggel olcsóbban jutsz hozzá, akkor szerintem bárhogyan. lehet építeni külső szűrőt egy belső szűrő motorjából is(talán elég ez a 690l/h, de a belső helyett kell begyél egy másik belsőt, ami szerintem olcsóbb is, mindha külsőt vennél), de nekem nincs tapasztalatom ezzel, szóval nem tudom mennyire rizikós, talán Murr és Hable itt a gyk-n többet is tud mondani erről.. :)
Jobb szűrés kell,
Sok olyan növény, amit nem esznek meg az aranyhalak,
Jobb világítás, a 2*30 W jó, de 1500 K??? Ez mi?
Ez nem is lehet daylight? Kéne egy tényleges daylight (5400-6500 Kelvin) és vagy mégegy olyan, vagy egy 4000 K körüli.
Növényes cső szerintem nem kell, anubiasokhoz fölösleges, viszont a 4000-es nagyobb hullámhosszait az anu. kiválóan tudja hasznosítani.
Ha a világítás hiányát ennyire megsínylik az algák, iktass a világítási időtartamba 1-1,5 óra sötét (világítás nélküli) szakaszt. Erről megoszlanak a vélemények, hogy hatékony e, de kétségtelen, hogy van olyan szitu, amikor beválik.
Le kell tesztelni a kútvizet szilikátokra, és kovasavra!
A barna alga egy kova moszat, jellemzően a magas szilícium dioxid tartalmú vízben szokott ilyen makacs lenni. Ezért a pótlás visszaszorítása miatt azt mondanám, hogy a vízcserékkel próbálj beállni 2 hetente 30 %-ra, de a jelenlegi szűrés mellett ez lehetetlen.
Mindenesetre egy pár hónapos próbát megérne szerintem kipróbálni pl. 10 naponta 30-40% csere.
Ez így lehet, hogy paradoxon, hogy ritkább vízcserét javasolok, de ha magas a szilikát tartalom, akkor segíthet. És a minél nagyobb statikusság, a vízértékekben.
(Egyébként ha tényleg ez lesz a probléma, van olyan granulátum, ami megköti a szilikátokat )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!