Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A víztesztek /ph, keménység...

A víztesztek /ph, keménység és egyéb/ pontosan milyen vegyszerekből állnak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg be tudom szerezni ezeket a vegyszereket jobban járok, mintha megvenném a serásat, a drágát, vagy nem érdemes bíbelődni vele?
2011. szept. 15. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nm értek hozzá, de azt tudom a hogy magyarországi

akvarisztikai életben komoly DIY szakik vannak, de ezzel még ők sem szórakoznak.

2011. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, igazad van, hülye kérdés, utánanéztem. Akkor csak annyit, h sera tetra vagy JBL teszt? sera elég drága, de azt mindenki dicséri. JBL is van olyan jó?
2011. szept. 15. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A legolcsóbban úgy jössz ki, ha fogsz egy kis vizet és egy befőttes üvegben beviszed valamelyik díszhal boltba leméretni.


Platypus mondta egyszer, hogy ha fogsz egy darab vörös káposztát, az méri a PH-t. Illetve van egy érték, amin elszineződik. Talán pH 7.2-nél, de ez nem biztos. Ki kéne próbálni, aztán gyorsan rámérni digitális mérővel.


Átlag halakhoz szerintem fölösleges bármit is mérni, úgyse fogsz ioncserélt vizet öntözgetni, hisz az is drága. Ha a közeli boltban megvannak csapvízben, akkor nálad is meglesznek (ugyanaz folyik a csapból). A Nitrit vagy nitrát szintet se kell mérni, ha rendesen csinálod a heti vízcserét, és a szűrőd is normális.


Persze ha különleges halakat, vagy érzékeny lágy vizes garnélákat tartasz, ott már keverni kell a vizeket, emiatt érdemes egyszer kimérni, hogy tudd mit keversz.


Vettem egyszer egy 300 Ft-os keménységmérőt díszhal boltban, különböző löttyöket kell összeönteni és csepegtetni. Azzal mértem nagyjából 21 NK-t a csapvízre, de az folyamatosan színeződött el, ezért azzal egy pontos értéket mérni lehetetlen.


Valamivel jobbak a laknusz papíros mérők, és talán némelyik gyógyszertárban is árulnak.


Én digitálissal mértem pH-t, de az 7ezer Ft-nál kezdődik (ez a gagyi fajta, ami majdnem használhatatlan). Az egyszerű fajta max 1 évig használható, aztán megdöglik benne az érzékelő dióda. Van olyan is ami cserélhető fejes, de az 10 ezernél kezdődik. Az ilyen digitális pH mérőt indulásnál be kell kalibrálni. Ehhez lehet kapni pH kalibráló folyadékot, van pH 4-es, és van pH 7-es is. Ebbe a folyadékba be kell lógatni, majd a mérőn tekergetni a csavarokat, amíg a kijelző pontos értéket mutat. Utána már lehet vele méregetni a vizeket.


A Coca Colát mértem az 2.3 volt, de ahogy szállt ki a buborék, lassan ment följebb 4-5-6..-ra.


Egy szénsavas ásványvízre mértem pH 5-öt (ez ugyanaz, mintha CO2-t nyomnál a vízbe) az is mikor felráztam és jött ki a bubi, utána pH 7-ig fölment.


Az ioncserélt vízre mértem ph 5-öt, egy másik flakonra pedig pH 5.5-öt, ez legalább stabil volt valamennyire.


A sima csapvízre mértem pH 7.7-et, másnap az állott vízre pH 8-at, de a további napokon ez az érték se ment följebb, max ilyen 8.1 volt.


Az akváriumba a legmagasabb amit mértem az pH 8.3 volt, de közben vígan éltek benne a halak (olyan halak amiket a díszhal info szerint pH 6-7 közt kellett volna tartani). Jó utána kaptak ioncserélt vizet a fejükre, hogy örüljenek.


Digitálisból létezik (vízkeménység) EC mérő is, de az nem NK-ban mér, hanem át kell számolni. Hát ilyenem nincs.


Ennyit tudtam mondani erről.

2011. szept. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ! :) Arra jutottam, hogy megkérdezem az akvarisztikában, hogy lemérik-e a vizet. Illetve szerzek lakmusz papírt a suliból.
2011. szept. 16. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!