Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért görbülnek meg a halaim?

Miért görbülnek meg a halaim?

Figyelt kérdés
Sorra görbülnek meg a halaim. A gerincük mentén a felső uszonytól hátra fele elkezd lógni a farkuk. Mozgatják, de úgy néznek ki mintha bénák lennének. Idővel minden ilyen halam elpusztul. Először a guppykon fordult elő, majd a zebrán, most meg a fiú szifón látom. Ez egy hosszú folyamat, van h. hetekig semmi baj, majd újra előjön egy másik halon. Mit tegyek?
2009. ápr. 22. 18:33
 1/9 anonim válasza:
61%
Nem lehet hogy kicsi az akváriumod?! Hi! De télleg csak a poén kedvéért... Nem muszáj elküldeni melegebb éghajlatra...
2009. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Használj sokféle vitamincseppet a vízbe, és persze ne cseréld az akvárium vizét túl gyakran, inkább csepegtess bele klórtalanítót. Szerintem vitaminhiányuk van, és csontlágyulásuk. ezért valamiféle kalciumos vízcseppet használj.
2009. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18:52-es vagyok. Milyen kaját adsz a halaidnak?
2009. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
lehetséges az is hogy esetleg a víztől lehet vagy az ételtől cseréld le a vizet többször és vált tápot ha úgy igy ez meg marad keress meg egy szakembert :)
2009. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
en is voltam igy egy par guppival,de tudom ,hogy azert volt mert hideg volt a viz. Nalad hany fokos a viz?
2009. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kb. 55 l-es és 19 nagy hal van benne és 5 kis szifó és 5 kis guppy.

A hőfok 26.

Kaját szárított bolhát, szemcsés- és lemezes díszhaltápot, ill. fagyasztott kajákat kapnak vegyesen. Vitamint nem kaptak külön... azt lehet kellene adni.

2009. ápr. 22. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vannak a halaid. Egy 55 literes akváriumba 10-18 hal telepíthető. A szárított vízibolha igazából csak mintegy jutalomként szolgál a halaknak, nekik az olyan, mint nekünk embereknek az alma. Inkább szúnyoglárvát adj nekik, és persze fagyasztott halétkeket. No meg sok-sok vitamint, az nagyon kell.
2009. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A halak meggörbülése a hőmérséklettel lehet összfüggésben,ha növendék korukban váltakozott a hőmérséklet és rendellenesen fejlődtek ami később látható.Vagy egy másik ok lehet a beltenyészet.Sajnos nekem is voltak és néha felbukkannak ilyen példányok a molliknál is de azok mind elpusztulnak valóban.
2009. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. ápr. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!