Állandóan algás az akváriumom vizet, pedig már kicseréltem a vizet, kimostam a szűrőt is, semmi. Mit csináljak?
Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 13:58
1/16 anonim válasza:
Vegyél vizicsigákat, azok szépen felzabálják. Az üveget is szép tisztán tartják.
2/16 Platypus válasza:
A szűrőt nem kellett volna kimosnod. Azzal pont rontottál a helyzeten, mert megölted a szűrőbaktériumokat amik tisztán tartanák a vizet. Milyen pontosan milyen gyakran cserélsz vizet úgy általában, és mennyit?
3/16 A kérdező kommentje:
és milyen vizicsiga legyen?(anyáméknál is van, de azok megeszik a növényeket és a döglött halakat, ha nem vesszük észre)
2011. aug. 29. 14:03
4/16 A kérdező kommentje:
Platypus:
nem olyan gyakran, asszem valamelyik hónapban 1-szer. És a szűrőnél csak a szivacsot meg a leszedhetős részt mostam ki.
2011. aug. 29. 14:05
5/16 A kérdező kommentje:
ja és vagy a felét, vagy egy kicsit
2011. aug. 29. 14:05
6/16 anonim válasza:
Azt nem tudom, milyen fajta csigák voltak, már rég volt akváriumunk, de ha díszhal boltban elmondod, mit kérsz, segíteni fognak.
7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
Platypus:
a szivacsos vízszűrőben is van olyan szűrőbaktérium?
2011. aug. 29. 14:08
8/16 Platypus válasza:
Először is hetente kéne 30% vizet cserélni, hidd el, sokat jelent. A sima szivacsos szűrőben is van baktérium, még ha nem is olyan sok mint egy külsőben. Csak akkor szabad kipucolni, amikor már nem megy az áramlás a kosztól. A csiga igazából nem old meg semmit. Ugyanúgy ammóniát termel, mint a halak, ami az algásodás fő oka. Eszik is egy keveset, de szaporítja is.
9/16 anonim válasza:
14:28, nekünk évekig voltak csigáink, és mindig ragyogott az akvárium, pedig előtte folyton takarítani kellett. Csak nem mindegy mennyit raksz bele, milyet, és a túlszaporulatot néha kicsit ritkítani kell. Ennyi volt a trükk. :)
10/16 anonim válasza:
A csigákra egyáltalán ne számíts, ahogy mondták, csak a tápanyagot termelik az algáknak.
Amivel védekezhetsz: Jobb szűrés, kevesebb hal, heti 30% vízcsere, jó minőségű világítás, több élő növény, a növények tápozása.
Ha mindent leírsz pontosan (fénycső márkája, akvárium mérete, szűrő típusa, halak darabszáma, természetes fény mennyisége), akkor könnyebb tanácsot adni, megtalálni, mi okozhatja a problémát. Ahogy Platypus mondta, a szűrőszivacs kimosása és a ritka vízcsere már biztos oka a dolognak, de lehet ott még más is a háttérben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!