Milyen külső szűrőt vegyek 60 literes akváriumba?
Elég sok növény és kicsit több hal mint a liter/cm de nem vészes. Valamilyen nem túl drága vagy inkább olcsóbb de mégis jó minőségű szűrőt keresek, ha lehet csövekkel, töltettel, mindennel.
Köszi a segítséget.
Szia!
A külső szűrő szerintem nem oldja meg a sok hal problémát, ráadásul elég drágán mérik őket a boltokban. Jó minőségű szűrőt olyan 13-14 Ezer forinttól felfele találsz.60 literes akváriumokba nem indokolt,elég nagy lesz az áramlás is, mondhatnánk,hogy felesleges, de ugye túlszűrt akvárium nincs. Szerintem olcsóbban kijössz, ha egy jó minőségű, belső szűrőre költesz, amelybe még tenni is tudsz valamiféle biológiai,kémiai szűrőtöltetet. Ne felejtsd el,hogy a külső szűrők, ontják magukból a nitrátot, amelyet az élőlények, kivéve a növények, nem igazán viselnek el. Ha zavar a levegőztető bugyborékolása, akkor egyszerűen ne csatlakoztass hozzá csövet, így nem szív levegőt, és a szűrőt állítsd úgy,hogy a vízfelszínt fodrozza, így elég oxigénhez jutnak élőlényeid.
Utolsó: az mióta külső szűrő? Olvass már...
Amúgy az se mindegy milyen halaid vannak és mennyi, mert ez a cm/liter nem igazán jó szabály...kb. csak a guppiknál érvényes. Nyilván egy 12 centis ancinak se 12 liter vízre van szüksége, hanem 90 literre...ugyanez vonatkozik egy 15 centis sügérre, annak meg minimum 250...
Inkább adogass el a halaidból, 60 literbe egy fajtából egy nagyobb csapat már szépen mutat (persze aminek elég ekkora hely). Külső szűrőt betehetsz, egy legkisebb jó lesz, de ez nem fogja megoldani a problémádat, mint ahogy már írták.
Ez pont jó neked, nézd át a specifikációit, én a helyedben valamilyen jobb szűrőanyagot vennék abba a 2 kosárba (pl. Siporax, biopearl, bioball). Persze a perlonvatta meg szivacs mindkét kosár tetejére szükséges. De ez már más kérdés.
Megmondom őszintén, 120-150 literig csak igen indokolt esetben használnék külsőt, és ahogy olvasom, a tiéd elég messze áll az indokolttól.
De persze túlszűrt akvárium nincs, szóval ha akarsz bele, hát tegyél. A tetra ex 400-as szerintem bőven elég, és azok elég jó szűrők is.
A levegőztetést meg megcsinálhatod halkra úgy, hogy az esőztetőt a vízfelszín alá rakod, a lyukakat pedig úgy állítod kicsit felfelé, hogy az áramlás is meglegyen, meg a vízfelszínt is erősen fodrozza. Az O2 nagyrésze úgyis a vízfelszínen oldódik be, a felszín ilyen módon történő megnövelésével, és mozgatásával elég oxigén fog beoldódni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!