Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak még vele?

Mit csináljak még vele?

Figyelt kérdés
Van egy kb 5m3-es kertitavam. Van benne 1 csobogó+ egy "vízesés". Vettem bele 1 hónapja egy UV-s szűrőt. Van benne sok növény és ugyanúgy algás. Nem tudok vele mit csinálni. Vegyszreztem is már, de az se hatott. 11-13óráig árnyékban van a tó.Mit csináljak vele? Vízcserét semmiféleképpen nem szeretnék, mert akkor újból bealgásodna. Mit csináljak vele?
2011. júl. 5. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizicsiga vagy halak?Amik esetleg megeszik az algát?
2011. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezeket hiába raknék bele, mert lebegőalga van a tóban:-(
2011. júl. 5. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Még több növény, még nagyobb árnyékolás. Illetve egy szűrőt is építhetnél hozzá, az, hogy vízmozgatás van, még kevés. A víz egy részét is cserélhetnéd néha, persze nem az egészet.
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
A vízesésbe építs be egy szűrőtartályt.Kell egy tetszőleges edény, amin átfolyik a víz, megtöltve szűrőanyaggal. Ez lehet lávakő, aktív szén, szivacsdarabok, vagy gyári cuccok.
2011. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az uv használhatna, lehet, hogy kicsi a teljesítménye. Vagy rossz konstrukció. Hogy 1 hónap használat után nincs eredménye, elég durva... Hatékonyabb lenne germicid csőből barkácsolni egy uv szűrőt.

Ami még eszembe jutott, ilyen vízililiom féle nagy levelű lebegő növények. Ezek egyrészt durván beárnyékolják a tavat, ami hosszú távon rossz is lehet, mert a többi növény fejlődését gátolhatja, de rövid távod biztos, hogy az algák adják fel előbb. És ezek gyorsan nőnek, így gyorsan használják fel a vízből a nitrátot, és a foszfátot, amin a lebegő algák élnek.

Az akvarisztikában vannak olyan anyagok, amik megkötik a vízben ezeket az anyagokat, elég hatékonyak, de tó méretben igen borsos áruk lenne.

Valami ilyen anyagot kéne keresned, ipari méretben, elfogadható áron.

2011. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az UV-t szűrődobozzal együtt vettem amiben van 1 réteg szivacs, 1 réteg zeolit és 1 réteg barna pici kavics. Ezek nem bizonyultak túl jónak ezért tettem bele 1 filc szövetet ezt naponta mosom, mert mindig tele van cuccal ezért nem értem, hogy miért nem működik a rendszer.
2011. júl. 5. 20:59
 7/10 Platypus ***** válasza:
Azt a szövetet nem kéne naponta mosni, csak amikor már annyira eltömődik, hogy csökken az áramlás. A trutyi az, ami a biológiai szűrést végzi.
2011. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy ez a baj? Eddig ezt senki nem mondta és neten se olvastam sehol.
2011. júl. 5. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy kell egy olyan szűrő, hogy legalább a nitrátig eljussunk.

Tehát kell egy tartály, amiben van valami porózus anyag, amin át áramoltatod a vizet. Idővel többféle lebontó baktérium telepedik meg ebben az anyagban (pl. szivacs) amitől teljesen el iszaposodik. Ekkor történik meg a biológiai lebontás. Ez a lebontás több fázis után, nitrátnál áll meg, aerob környezetben.

[link]

Eddig minimum el kell jutni... a baj csak az, hogy a szóban forgó algák nitráton, és foszfáton is tökéletesen elélnek. De valószínűleg, már ezzel is sokat javítanál a helyzeten.

A nitráttól is meg kell szabadulni, ennek több módja is van. 1 Rengeteg növény, ami adott, tehát ha beáll a rendszer, lehet, elvégzik a munkát.

2 Denitrifikátor építése, ami elég bonyolult dolog ahhoz, hogy ne érje meg megcsinálni.

3 gyakori részleges vízcsere, ami egy tónál elég durva meló.

4 nitrát megkötő gyanta, ami regenerálható ugyan, de ilyen mennyiségben szintén csillagászati ára van.

Egyelőre az aerob lebontásod legyen rendben, aztán lehet, magától normalizálódik a helyzet.

Hordós külső szűrőre keress rá, akvarista.hu-n, cichlids.hu-n, itt-ott. :)

2011. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, a filc szerintem nem alkalmas szűrőközeg, az a mechanikai szennyeződésektől is úgy eltömődik, hogy nem lesz semmi áteresztő képessége.
2011. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!