Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppilány ellesz egyedül?

A guppilány ellesz egyedül?

Figyelt kérdés
Van egy guppilány halacskám, aki enyhén szólva agresszív. Már megölt 3 másik halat, tegnap a fiúguppi farokúszóját tépte meg. Most a nagy akváriumban van egy szülőketrecben elkülönítve, de ki akarom venni, mert nagy helyet foglal, nem akarom, hogy a többi hal szenvedjen a kisebb hely miatt. Ha különteszem őt egy kb. 10 literes akváriumba, meglesz egyedül? Berendezem neki rendesen, levegőztető, kavics, növények. Megölni nem akarom, de durva, amit csinál. Már több állatkereskedésben is kérdeztem, mi lehet a baja, mindenhol kinevettek, hogy ilyen nincs, a guppi nem lehet ennyire agresszív. Pedig a szememmel láttam 2 "akcióját".
2009. márc. 19. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is történt ilyesmi. Elenni, ellesz. De ne sokáig hagyd így, kb.: 2 hónapig.
2009. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%
Nem lesz el mert a Nostény guppiba a ikrák maguktol fejlodnek ki és ha nincs him ami beinditsa a fojamatot hogy ki nyomja oket akkor a Nostény belepusztul mert a ikrák megromlanak benne.
2009. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
megsugom hogy a guppi elraktározza magában a hím hímivarsejtjeit így akkor ia leszne kis halak mikor már vagy 2 hónapja nincs hím a nőytényel.vegyél mellé egy xifó nöstényt az megvédi magát de mégsem lesz egyedül a guupid
2009. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Visszaengedtem a többiek közé, azóta semmi probléma nem volt, most jól elvan az összes halacska. De legközelebb, ha látom, hogy nagyon gömbölyödik, rögtön különteszem őt a szülőszobába, ne zavarják őt a többiek, na meg ő se bántson senkit.
2009. márc. 27. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!