Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kialakult a zöld fonalalga az...

Kialakult a zöld fonalalga az akváriumomba, hogy szabadulhatok meg tőle?

Figyelt kérdés

2011.01.01-én lett beüzemelve az akváriumom, idáig nem is volt vele semmi problémám, de most az üvegen a köveken ...stb. zöld fonalalga jelent meg. Mit tehetek ellene,vagy mit tegyek másképp hogy megszűnjön?

126l-es az Eheim akvárium,egy 760l/h shark3 szűrő van benne, a levegőztetője nincs bekapcsolva mert úgy van elhelyezve hogy a víz tetejét mozgatja,fodrozza.

Egy Resun 100wattos fűtő van benne , állandó 26 fokra állítva.Világítás 2X18wattos daylight neoncső.általában 13-15órát megy a világítás ha dolgozom.Mikor itthon vagyok kb minden2.nap akkor 10 órát,még nem sikerült időzítős kapcsolót vennem.Részleges vízcsere heti 1X talajporszívózással.Maximum ha nem tudok rá időt szakítani 1,5hét lesz az egy hétből. De több nem.30%át cserélem a víznek. A csapvizet 24 óráig hagyom állni.

JBL tápanyagtalaj van az alján az akváriumnak, azon fekete bazalt zúzalék.Dekorációnak:2db vasfa,kövek,2db kókuszdió.

Növények:

1 gömbmoha, jávai moha,Hydrocotyle leucocephala, lándzsás vízi páfrány,meg egy két anubias.

Halak:

4db páncélosharcsa,10db kolibrihal, 1 db hím betta,1 anci.

Etetés:

Lemezes tápok, fagyasztott halkaja, sak green,bettagran,zöldségek,spirulina.

Linkelek be képet is róla,nem a legjobb minőségű kép de azért látszik rajta:


[link]

[link]


És még egy kérdés. Most vettem észre hogy a kolibrihalam megcsípte már 2X a betta uszonyát?!Ez miért lehet, nem látok rajta semmi olyan jelet hogy beteg lenne?de azért róla is küldök egy képet hátha ti láttok rajta valamit, most készült ez a kép:

[link]

[link]


2011. ápr. 27. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtetem hogy a növényeket nem tápozom
2011. ápr. 27. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezd dolgozni (átszivárogni) a táptalaj. Ilyen növényekhez nem is kéne rakni.

Túl sok növénytáp van a vízben, több, mint amennyit ilyen mennyiségű és fajtáju növény ilyen minimális fény mellett fel tudna használni.

2011. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:

Túl sokat világítasz, 12 óránál többet nem szabad. A növényeid között is kevés a gyors növekedésű faj, kéne ültetned pár Cryptocoryne-t.

A táptalaj alatt mit értesz? JBL manado? A képen annak látszik. Ez valójában nem táptalaj, hanem általános aljzat. Ha igazi táptalaj lenne (JBL aquabasis) akkor nem lenne szabad mellette talajt porszívózni.

2011. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

JBL manado

2011. ápr. 27. 17:42
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ez nem táptalaj. Ennek a talajnak az a feladata, hogy élőhelyet biztosítson a lebontó baciknak és segítse a gyökereket. Tápanyagot viszont nem tartalmaz. Érdemes lenne kis mértékben tápozni a növényeid, pl. easy life profitot adagolni a vízhez, az ajánlotthoz képest úgy harmad adagot, és a sarokban a hólyagos vízikehely tövéhez tápanyagtablettát tenni. A növények is segítenek elhasználni az algák elől a nitrogénvegyületeket. A profito nem tartalmaz se nitrogént, se foszfort, így semmiképpen sem okoz még rosszabb algásodást. Ha van rá kapacitásod, akkor egy külső szűrőt is érdemes beszerezni.
2011. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szép az akváriumod, mintha láttam volna régebben.

A fonalas alga nem nagy probléma, nálam is van egy kevés, szedegesd ki néha kézzel.

Illetve Platypus tanácsait tartsd be, tökéletesek: kevesebb világítás és minimális tápozás megoldhatja a problémát. Nekem mechanikus időkapcsolóm van, kb. 700 Ft volt, tökéletesen működik. 8-10 óra ezeknek a növényeknek elég, majd kitapasztalad, hogy mi a jó.


A bettáról pedig annyit, hogy gyönyörű, ha nem kergetik látványosan, illetve nem látod, hogy komolyan sérülne az uszonya, akkor nem lesz baj. Természetes, hogy oda-oda csípnek néha egymásnak. Azért tartsd szemmel, ha baj van azonnal vedd külön.

2011. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2X18wattos daylight

Ha ebből az egyiket lecserélnéd egy hagen flora glo-ra

és vennél egy kis napi időkapcsolót, kb 8 órát világítana, szerintem nem lenne semmilyen algád.

2011. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!Megfogadom mindenki tanácsát, és remélem megszűnik így az alga az akváriumomba.:)
2011. ápr. 27. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!