Hogy lett a 7.2Ph kémhatású vízből 8Ph?
Mindig mielőtt tennék az aksiba vizet, lemérem a Ph-ját(ált 7.2-7.3 körül van) Ma látok az akvárium oldalán kívülről egy kis vízkőlerakódást. Nézem h mivan, futok, lemérem a Ph-t és erre 8at mutat. Hogy lehet ez?
semmi olyansmi nincs az akváriumban, ami keményítené a vizet..
Nálam alapból a csapvíz 7.7 és ha állni hagyom, kipárolog a klór... Eltelik 1-2 nap és szépen felmegy nagyjából 8-ra.
Volt olyan akváriumom régen amibe 8.3 ph-t is mértem.
Mindezt digitális ph mérővel, csak már sajnos elromlott, ez jó játék, de kb arra jó, hogy ilyesztgesd vele magad. A halak meg vígan éltek. Bár asszem 8.3 ph az csak a gömbhalas akimban volt.
Ja és amúgy igen, a ph az 7.0 normál semleges kémhatás, a 7 alatti az savas és a 7 fölöttit azt lúgos kémhatásúnak hívják. Lehet, hogy ha pakolsz bele vasfát azzal tudod egy minimálisan savasítani, de igazából úgy még nem mértem.
A vízkeménység az megint más, az olyan meg általában 15 NK körül van a csapvíz.
Ioncserélt víz hozzáadásával lehet savasítani és lágyítani is a vizet, mert az olyan 5.0 vagy 5.5 ph szokott lenni, és kevesebb NK mint a csapvíz.
Viszont a legtöbb halnál nem kell ezzel foglalkozni. Általában jó nekik a sima csapvíz.
9.06 az oké, hogy a vízkő nem a víz kémhatásától függ, hanem a vízben lévő Ca és Mg szinttől, de akkor a kémhatás miért változott meg? és miért pont akkor jelent meg a vízkő?
a keménységét a víznek nem szoktam mérni, mert boltban nagyon drágán láttam csak keménység mérőt, és nem 400 ft volt, hanem kb. 5000. kicsit sokalltam. ((De lehet h az a gond h szénsavmentes ásványvizet is töltöttem az akiba, mert az mondták, h jó.)) Azt hiszem megyek cserélni..
Előszöris. Nem tudom, miért kéne még az amúgy is szikla kemény magyar vízbe ásványvizet tenni, szerintem nem a legjobb ötlet.
A növényeknek úgysem olyan arányban tartalmaz makro- és mikro elemeket, hogy az egyensúlyban legyen.
A halaknak meg amelyik a kemény vizet szereti, annak szintén elég kemény a vizünk.
Így, hogy viszonylag kemény a vized, tényleg érdekes a ph ingadozás, mert minél keményebb a víz, annál stabilabb a kémhatás.
Most nem megyek bele a Kh CO2 Ph szentháromság elemzésébe, de ha nem túl kemény a vized, (és ezért használsz ásványvizet) akkor -főleg sok növény esetén- még a napszakok, ill. a világítási fázisok is befolyásolják a ph-t. (hajnalra leesik)
Ezen kívül nem tudom, milyen teszted van, de a legtöbb bizonyos határok között mér, szóval egy kis tévedés belefér.
Itt egy kis táblázat, ehhez is lehet köze a jelenségnek:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!