Mondanátok mocsári, vagy mocsári körülmények között nevelhető növényeket?
Megfelelő páratartalom mellett nagyon sok akváriumi növénynek van emers alakja. Nem tudom, Wabi Kusa tálhoz melyik alkalmas, zárt floráriumban működnek a következő fajok: Rotala, Ceratopteris, Anubias, Marsilea, Hygrophila, Microsorum, HC, Bacopa, Bolbitis.
Próbálkozhatsz víz alatt nem életképes, de hidrokultúrában nevelhető fajokkal is, pl. Chlorophytum, rovarfogó növények.
Nekem van egy mocsári növényem, de nem tudom mi a neve.
Csak beraktam egy gömbakváriumba, 6cm magas vízbe, aztán onnan lóg ki. Csík levelei vannak, és irtó nagy.
Na ezzel sokat segítettem mi? :)
Platypus!
Köszönöm a választ, az a helyzet hogy itt aranyos kis kicsi növénykékre lenne szükség, mert mondjuk egy nagy b@rom fodros vizikálász elég hülyén mutatna egy 20*20*10 es kis wabi kusa tálban. Lehet hogy csináltatok rá egy tetőt amit rá lehetne borítani, de ha a végösszeg meghaladná a 6400-at,
veszek a GreenAqua-nál egy Do!Aqua tálat;) Az ADA még is csak az ADA:)
Amúgy a HC alatt a Hemianthus callitrichoides ''Cuba''-t értetted? Azt tudom hogy növényfejes szlengben a HC a Cuba, de néhány fórumon olvastam már elég "egyedi" megnevezéseket... Ahogy nézegettem a dolgokat, arra jutottam hogy a Hydrocotyle verticillata-val megpróbálkozom, az úgyis ilyen mocsári növény. Azt leszámítva hogy rettentő fényigényes, van vele más gond?
Gondolkodtam Riccián is, de annál elég körülményes az elhelyezése (ne érts félre, nem a kötözés, hanem a helyválasztás neki)
Másik kedves válaszoló! Nem, nem mondtál feleslegeset, van egy pár tippem mi lehet az, de addig úgy sem nyugszom amíg
kiderítem Mr. Google barátom segítségével mi az:D
HC = Hemianthus
Nálam 6 literes nano akváriumban van, egy 9 Wattos 6500 K-s Daylight izzóval megvilágítva. A talajtól 20cm magasságban van a lámpa, és öntök bele néha Sera Florena növénytápot. Még csak egy hónapja van meg, de már határozottan nőtt :)
A HC az nálam is a Cuba, nem is hallottam még más elnevezését. A Hydrocotyle-vel az lehet talán gond, hogy elég gyengék a szárai, lehet hogy nem birkózna meg könnyen a szárazföldi gravitációval. De ez csak tipp, még nem próbáltam. Az emers nevelésnél a legnagyobb probléma a páratartalom. Ha száraz a szoba, akkor a nyitott wabi kusa tálba egyáltalán nem érdemes igazi akváriumi növényeket rakni. Vagy egy zártabb edény, például gömbakvárium, vagy mocsári és szobanövényeket kell használni. A világítása szerencsére egyszerűbb, mint egy akváriumnak. A levegő nem vesz le a fényerőből, mint a víz, és viszonylag kevés napfény is képes kiváltani egy böszme erős mesterséges világítást. A levegőből sokkal könnyebb CO2-t felvenni, ezért egyes növényeket egyszerűbb emersen nevelni.
Régen csináltam hasonló vizes összeállításokat szobanövényekből,vízi mentából, készítettem rovarfogó növényes floráriumot meg hasonlókat. Mostanában szeretnék újra valami ilyesmit összerakni. Selaginella csipkeharasztot és Anubias nanat szeretnék kombinálni. A pénzemet biztos nem tálra fogom költeni, az ADA szuper márka, de egy üvegtál mégis csak egy üvegtál, nem lehet elrontani, jó lesz nekem az ikeás is. A sárgolyós stílus fogta meg a fantáziámat, ott úgyse az tál a lényeg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!