Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olyan ügyben fordulok hozzátok...

Megacsucsu kérdése:

Olyan ügyben fordulok hozzátok hogy vettem 5 db szivárvány guppit kedden és pénteken arra lettem figyelmes hogy két halamnak a farokúszoja kifakult azon belül semmi bajuk életvidámak kajálnak úszkálnak csak érdekelne ez miért lehet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem változott az úszójuk foszladozottá, szakadozottá? Nem fogyott belőle semmennyi? Szép, ép, csak fakó?
2011. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Murr itt a szakértő, de nekem van egy ötletem. Nekem a serpa lazacok mindig fakóbbak, ha az aksi fényhiányban küszködik. Nem lehet nálad is ez a probléma?

Lehet,hogy élő vagy fagyasztott tápra kéne váltanod, persze a guppiknak igazából édes mindegy, hogy mit esznek. :)

2011. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "Shrimps Natural" nevű garnéla kaját is imádják pedig azt nem nekik dobálom be.


Amúgy talán a túl kevés, vagy túl sok vízcsere is okozhat ilyet, vagy a túl kemény, illetve túl lágy víz. Bár ezek a halak konkrétan nem érzékenyek semmire. Elég strapabírók. Nem tudom mi lehet a gond.

2011. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs nekik szétfoszlóodva a farkuk amúgy t5 8 wattos fénycsővel vannak megvilágítva a víz keménységéről nem tudok semmit sajnos kajájuk lemezes díszhaltáp meg szárított vízibolha meg amit adok a házmesterhalaknak kaját abból, is szoktak enni
2011. márc. 1. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
általános stressz,de ha betegségre utaló jeleket nem mutattnak akkor 1-2 héten belül ez megszünik
2011. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja de nem hiszem mert ma volt 50% vízcsere és épp most néztem és azt vettem észre hogy az összes farok úszója már nem olyan színpompás mint volt szóval fakul de azon belül semmi bajuk kajáznak játszanak úgyhogy tanácstalan vagyok hogy ez miért lehet amúgy kezdő akvarista vagyok úgyhogy még nem értek hozzá anyira
2011. márc. 2. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!