Mire jó a külső szűrő, ha van belsőszűrő?
Mert a nagyobb szűrőfelületen átfolyó víz tisztább lesz.
pl Egy sima belső szűrő szivacsán valamennyi kosz megtapad, de sokat vissza is fúj az akváriumba.
Amikor a belsőt tisztítod, akkor benne tapicskolsz a csúszós algás cuccban és a hal kakában.
A külsőnél nem, mert annak az alja egy vödör,
azt könnyebb tisztítani, és ritkábban kell, elég csak 3 havonta, ezért a külső szűrő egy lusta és kényes embernek tökéletes választás. Persze drága, de a kényelem pénzbe kerül. Viszont ha akarsz, akkor te is tudsz barkácsolni egyet, mert nem egy nagy szám.
Barkácsolni sokkal könnyebb olyat, aminél a belsőből kijövő vízsugár tovább van vezetve egy külső tartályba, ahol sokféle szűrőanyagon megy át a víz, majd onnan egy csövön át jön vissza. Így növeled a szűrőfelületet és tisztább lesz a víz. Ez a verzió működik akkor is ha szarul csinálod meg a csatlakozásokat.
Viszont egy rendes igazi külső szűrőt már azért nehéz barkácsolni, mert ha a motort kívülre rakod, akkor muszály a csatlakozásokat nagyon leszigetelned, különben nincs vákuum, és nem fog működni a cucc.
Ha nincs belső szűrőd, az persze esztétikusabb, mert akkor nincs egy darab kocka az akváriumban.
A külső szűrőből csak két cső megy az akiba, ami nem is látszik, és a külsőt eldughatod az akvárium mögé, vagy egy szekrénybe, vagy ahova akarod. Bár a gyári külső szűrők annyira szépek, hogy az még egy díszként is funkcionálhat az akvárium mellett :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!