Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az olyan köveket mért nem...

Az olyan köveket mért nem lehet akváriumba tenni, amire ha ecetet teszek akkor pezseg?

Figyelt kérdés

Ha beletenném akkor a növényekre nézve is káros lehet?

Amugy eleven szülő halaim vannak, és pár darab páncélos harcsa.


2011. febr. 17. 13:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kb másfél héttel ezelött vettem a követ, és akkor próbáltam ki ezt az ecetes tesztet és akkor pezsgett.De most több mint egy hét áztatás , forralás súrolás után, megint megcsináltam hogy ecetet tettem rá, és most egyáltalán nem pezseg.

Ilyenkor mi van?Lehet azért pezsgett elöször mert piszkos volt és lehet hogy mész is volt rajta?

2011. febr. 17. 16:12
 12/14 A kérdező kommentje:

Mert ha tényleg lenne benne mész, akkor most is pezsgett volna, nem?


És köszi az eddigi válaszokat.

2011. febr. 17. 16:13
 13/14 Platypus ***** válasza:
Lehet hogy valami lerakódás pezsgett rajta, de az is lehet, hogy a kő csak egy kevés meszet tartalmaz, és a közvetlen felszínéről már elfogyott a pezsegnivaló. Az utóbbi esetben a köved kisebb mértékben oldódik, hogy az ecet kimutassa, de attól még oldódik. Csináld meg a tesztet sósavval is, és ha arra se pezseg, akkor lehet vele próbálkozni, de folyamatosan figyelned kell majd a vízkeménység változásait.
2011. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
oké
2011. febr. 17. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!