Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 hete vettem egy 92 literes...

3 hete vettem egy 92 literes aksit a szűrő folyamatosan megy, világÍtás is van, mégis a nitritszint nem akar csökkenni (0,3mg/l), már vizet is többször cseréltem, és most még megjelent az ecsetalga is. Lehet, hogy nem áll be az aksim?

Figyelt kérdés

Növények:

-Echinodorus

-Ludwigia

-Limnophila

-Anubias

-Bacopa caroliniana

-Cryptocoryne


2011. jan. 25. 11:51
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%

Milyen talajt használsz? Egyes égetett agyag talajok, mint az amazonia és társai tartalmaznak gyárilag valamennyi növénytápanyagot, amit az első pár héten szépen eresztenek magukból, még az ammóniaszintet is megemelik a vízben. Ebből könnyen származhat a nitrit a bacik révén.

Ha hal is van az akváriumban, akkor egyszerűen a baktériumflóra még nem elég fejlett, hogy megbirkózzon vele.


Nem ártana, ha leírnád az akvárium paramétereit, milyen felszereléseket használsz, és hogy van-e már hal benne.

2011. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a növények táptalaj tÍpusát nem tudom,de fölé dekoline kavicsot öntöttem.Szetbe vettem az aksit,volt benne egy pacific p-p301 tipusú motoros szürő,egy kék szinű szivacs amiket bele kellett rakni abba a tartályba ami gyárilag az aksi belsejébe van ragasztva.A világitás T8 F18 neon,a fűtés 25C-ra van állitva.Aksi méretei:80cm hosszú,30cm széles,és 40cm magas.Halakat még nem mertem bele venni.
2011. jan. 25. 12:47
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ha hal nincs benne, akkor csak és kizárólag a táptalaj lehet a felelős. Valószínűleg nem elég stabil és oldódik belőle a mindenféle. Abból a szempontból nem rossz, hogy ez tápanyag a lebontó baciknak, és sokkal jobban fejlődnek tőle. Másrészt viszont ki kell várnod, hogy elmúljon magától, ami lehet hogy még eltart egy darabig. És később is gond lehet, ha megbolygatod a talajt. Ha majd hozod a halakat, vegyél SZAT gyantát, biztos ami sicher.
2011. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gfero ***** válasza:
amint a biológiai szűrőkapacitás beindul a nitrit szint is fog csökkenni .de elő tudod segíteni tetra nitrát mínusszal .az lett volna jó ha valakitől tudtál volna kérni egy pár liter beért vizet akkor sókkal hamarabb kifejlődtek volna a hasznos bacik erre jó a tetra baktozym
2011. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!