Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a black mollym?

Beteg a black mollym?

Figyelt kérdés
sziasztok, van egy black mollym, amelyik tegnap óta elég furán viselkedik. Gubbaszt az akvárium alján, ha etetés van, akkor nem ér oda, és nem nagyon tud felemelkedni. Előre is csak nagy csapkodás árán jut, a hasán csúszik, ha nagyon muszáj, akkor a vízréteg kb 1/3-áig bír emelkedni, utána visszaesik, és hasal tovább. A háta is furán meg van hajolva, felfelé. Most külön vettem, és adtam neki külön enni, mert a többiek nem hagytak neki, de mit csináljak vele? Mi lehet ez?
2011. jan. 21. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom a betegség okát, de azt hiszem, hamarosan meg fog halni. Nálam a guppik csináltak néha ilyet. Begörbült a hátuk és rövid időn belül kimúltak. Sajnálom szegényt. Próbálj meg beszélni azzal az eladóval, akitől a halat vetted. Szerintem ő biztos tud segíteni.
2011. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány fokos a vized? Az enyém akkor viselkedett így, amikor (meg)fázott. Most, hogy külön raktad, adj neki süllyedős tápot, és emeld meg a víz hőmérsékletét 25-26 fokra. (Én 24 fokon tartottam a halaimat, de időnként téli éjjeleken nagyon kihűlt a ház, és a fűtőszál nem volt képes melegíteni, csak 21-22 fokig.)
2011. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sziasztok,

köszönöm a válaszokat, a víz 26-27 fokos. Néha felmegy 28ra.

Az a baj, hogy ez nem az első ilyen eset, veszítettünk így el guppit is. De aztán 1-2 szünet, aztán megint meghal valaki...

2011. jan. 21. 09:42
 4/9 A kérdező kommentje:
* 1-2 hét szünet *
2011. jan. 21. 09:42
 5/9 gfero ***** válasza:
a black mollynak kötelező a vízét sózni ,min 100 literes aksi,sók növényi eredetű táp ,hány literes az aksi ?,hetente csinálsz részleges vízcserét?látszik a betegségnek valami jele a halon ?pöttyök,dudor ,uszonyszakadás vagy valami ,nagy has?
2011. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én soha nem sóztam a vizét, bár írták, hogy nagyon minimális sót kellene belerakni.

Karsztvizet használtam, ami a csapból kifolyt, azzal vártam 1 hetet, tehát elég kemény vízzel indítottam, és nálam sosem volt semmi baj. Nálam a 27 fok már soknak számított nagyon.

Semmi bajuk nem volt a halaimnak. Évente 1 vagy 2 hullott el.

2011. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja! "Hány fokos a vized?" voltam.
2011. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Meghalt. :(

A vizet sózzuk, hetente kb 30%-a van cserélve. úgy 27 fokos. 80 literes az aksi. növényi eredetű tápot (is) kapnak, bár sajnos csak boltit. Valaki tudja, hogy forrázott uborkát, meg zöldborsót, meg ilyeneket amit hallottam, hogy kell elkészíteni?

Kívülről semmi nyoma nem volt, szép mélyfekete, semmi dudor. Hát, ha nagyon akarom, akkor kicsit hasasabb volt (lány), mint a többieké, de nem álltak el a pikkelyek.

2011. jan. 22. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Néha elveszítünk egy-egy állatot, házi kedvencet. Sajnos ez ellen nem tudunk semmit tenni.

2011. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!