Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jelenlegi gyöngykavics 4-5...

Jelenlegi gyöngykavics 4-5 mm-es talajomat mire cseréljem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy miket tartasz. Nekem most a JBL Manado szimpatikus nagyon, mind a hasznossága, mind a színezete miatt. Vagy a bazaltzúzalék is dekoratív, de kevésbé hasznos. És a kvarchomok is gyönyörű.
2011. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia Murr! Java részt elevenszülők és pontylazacok vannak.Erröl a JBL Manado-rol már olvastam.Milyen szine és finomsága van?No és mennyi kell egy 93 lityós akiba?
2011. jan. 7. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Hali!

Barnás-vöröses a színe, googlezz rá. A finomságát nem tudom, amit láttam az 1-3 mm volt, de én is csak most fogok erre váltani, nem használtam még. Szerintem 10 literre biztosan szükség lesz, deciméterben szorozd össze az akvárium alapterületét és a kívánt vastagságot (olyan 6-8 cm legyen, attól függően, hogy hogy jön ki a csomag).

2011. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

A JBL manado színe erős megvilágításban rémes tetőcserépvörös. Szárazon kellemes melegbarna, de az akváriumomban olyan szörnyen nézett ki, hogy végül befedtem az egész talajt mohával. De összességében egy jó kis talaj jó áron. Kicsit ültetni is nehéz bele, mert elég könnyű.


A kamerám kicsit fakított a színén, de ilyen volt az akváriumomban. Illetve most is ilyen, csak már nem látszik.


http://www.youtube.com/watch?v=aJ3Wu54JFzY

2011. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hm. Hát ezt szomorúan hallom, bár nekem így felvételen, meg a többin amit néztem nem tűnt rémesnek. Nem léteznek ennek más árnyalatú változatai? Vagy mondjuk hasonló szemcsenagyságú, sötétebb talajjal keverve vajon hogy nézhet ki? nem próbálkoztál ilyenekkel? Nincs maradékod?
2011. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:

Gyanítom, hogy vannak különböző árnyalatai, mert egyes képeken olyan színe van, ami kizárt, hogy az enyém színéből kijöjjön akármilyen fényben. Hivatalosan egyetlen termék létezik, de legalább egyszer már biztosan változott, mert régen sokan panaszkodtak, hogy keményíti a vizet, az enyém viszont soha nem produkálta ezt, még új korában se. Eddig itthon csak pontosan ugyanezt az árnyalatot láttam. Alacsony megvilágítás mellett nem vészes annyira.

Keverni sose próbáltam, maradékom nincs, de a vadonban konkrétan árulnak kimérve, én is onnan egészítettem ki amikor utólag kellett még egy kevés.


Az ADA talajoknak gyönyörű színe van, csak előbb nyerni kéne a lottón.

2011. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont most jövök a vadonból, ha ezt tudom, kértem volna 10 dekát kísérletezni:D Biztos szerettek volna. Az nem lehet, hogy egy idő után tompul, mattul a színe? Mint például egy szivacsszűrőnek. Vagy már régóta megvan nálad?
2011. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

Tavasszal raktam össze az akváriumot, azóta nem változott semmit. Most ilyen, már amennyi látszik belőle, és még az is árnyékban van :)


[link]

2011. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát az aljzat nem látszik, de az akihoz grat, jól néz ki:)
2011. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Brigi ^^ ***** válasza:
Platypus! Hogy csinálod, hogy ilyen gyönyörű növényeid vannak? Nekem sehogy sem jön össze.
2011. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!