Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hal illene a többi hal...

Milyen hal illene a többi hal mellé? Kibírna egy napot egy díszhal zacskóban?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumunk, szép nagyon. Beállt rendesen, a halak jól elvoltak. Aztán a párom hozott egy aranyszínű márnát, mondván hasznos jószág lesz.

Egyik napról a másikra elhullott 10 guppink. Akkor a tetrámra lett fogva, biztos ő tette.

A legutóbb viszont az izzószemű pontylazacunkat "verte" szó szerint péppé, és nem a tetrám, hanem ez a márna.

Mi még ilyet nem láttunk. Megváltunk a márnától...

Most 2 tetra van, 1 izzószemű, 4 neon és egy pandaharcsa.

Ennyi maradt :(


Szeretnék valami szép halat venni neki karácsonyra, olyat, aki illik ebbe a környezetbe:

víz be van állítva ph 7 körüli, nem kemény, hőmérséklet 27-28 fok.

én vitorláshalra gondoltam. De tartok tőle, hogy ő is kötekedős.

A másik gondom, hogy csak szenteste délután megyek haza a páromhoz, aki 200km-re lakik innen. Valahogy meg kellene oldanom addig a hal "tárolását". Kibírna egy napot a zacsiban? vagy az nagyon sok?


Előre is köszi a válaszokat.


Kata


2010. dec. 10. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Vitorláshalnak 120-150 literes akvárium kell. És amúgy is, mivel sügér, eléggé harcias. 1-et meg nem szabad semmiből tartani. Szerintem vegyél még 6-8 neonhalat, esetleg guppit. Az izzószemű pontylazac nem tudom pontosan mit takar, nem izzófényű? :) Mert akkor abból vegyél még vagy 9et. 10en legalább legyenek.
2010. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Új halfajt ne vegyél, hiszen akik megmaradtak rajhalak, így más már nem férne el az akváriumban. Kellene legalább 6 páncélos harcsa, 8 neon, az izzószeműre is ez vonatkozik, a tetrának pedig 50 liter nagyon kevés, 100 literes akváriumban lehetne tartani, szintén tárrsasággal. Ha mégegy halfajt veszel, csak rontod a helyzetet, őket próbáljátok először rendezni.

1 nap zacskóban pedig rengeteg, maximum 3-4 órát bírnak ki, persze ez halfaj és mennyiség függő, neon még ennyit sem biztosan, a harcsák már inkább.

2010. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kzs ***** válasza:

Vitorláshalat semmiképp. Ennek legalább 100 literes akvárium kéne, és ezek is társkedvelő halak. Szóval inkább ne.

Különben az "aranyszínű" márnával nem lett volna semmi gond, ha csapatban lett volna (az más dolog, hogy a márnának - minthogy mozgékony - kicsi ez az 54 literes akvárium. Különben... nem schubert-márnáról írsz? Netán rózsás díszmárna?)

Azt javaslom, hogy inkább a már meglévő halaidhoz vegyél még társakat. Meglátod, hogy sokkal jobb, ha kevés fajból tartasz sokat, mint fordítva: sok fajból keveset.

----------------

AMi a szállítást illeti, én oxigént fújatnék a szállító-zacskóba. Ha megkéred valamelyik díszállatkereskedőt, minden bizonnyal fújatni fog.

2010. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az izzószemű alatt a vörösszemű pontylazacot értem..

a "márna" vagyis ezen a néven futott, de valszeg ő a tapadó algaevőnek egy albinó faja:

[link]


olvastam róluk, hogy idősebb korukra megvadulnak..és a lapos halakat nem tűrik...jó pofák:)


valószínűleg a neon állományt bővítem akkor, a tetráink egyébként látszólag jól érzik magukat az 54literben is, kergetőznek, ficánkolnak, szép sötétek, mondjuk ők külön kapnak tubifexet, a többiek azt nem eszik. érdekes :)

2010. dec. 10. 21:53
 5/6 kzs ***** válasza:

/A kérdező 2.kommentjére válaszolva:/

Ja... Aymonierii... nagyívben felejtsd el. Valóban igaz, amit tudsz róla: nagyra nő (20 cm-re), kezdetben minden hallal tartható. De mozgékony, és ahogy növekszik, egyre durvább és kiszámíthatatlanabb lesz. Ezért csak kellően nagy akváriumban, hasonló nagyságú és temperamentumú halakkal tartható. Szóval Neked (mármint a Te akváriumodba) nem való.

2010. dec. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hal nem bírja ki egy napot zacskóban, de egy vödörben kibírja.
2010. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!