Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga ellen milyen...

Barna alga ellen milyen megvilágítás a megfelelő?

Figyelt kérdés
Le akarom cserélni a neonomat, barna algás minden, pedig napi 10 órát minimum világítok:S
2010. nov. 22. 07:57
 1/5 Frontosa ***** válasza:
63%

A barna alga (afféle üledék alga) általában az akvárium beüzemelése után kezdődik és rendszerint néhány hónap után rendes szűrés, vízcsere és világítás után magától eltűnik. A napi 10-12 óra világítás megfelelő. Ha ez a helyzet még hónapokra rá is fennáll (ez a ritkább eset), akkor szerezz be 8000-10000 K-s fénycsövet/ket pl. Sylvania Aquastar, időnként tisztísd le a felületét azoknak a dolgoknak amire rárakódott (az akváriumban!). Ekkor be fog zavarosodni a víz, ergo-gyakrabban tisztítsd a szűrőt ez idő alatt és 1-2 hetente 20-30% vízcsere az aki méretétől függően. Ha barna ecsetalágáról beszélünk az már nagyobb baj. A fent említettek már nem lesznek elegendőek. Törekedj a vízfelszin áramoltatására (pl. belső szűrő kifújóága közvetlenül a felszín alatt legyen), szerezz be 1-3 db. Sziámi Ormányos Márnát, Anci algaevő felejtős + nagyobb szűrő vagy ha külső szűrőd van akkor iktass be kiegészítésnek egy belsőt is ez idő alatt + fent említettek.

Remélem segítettem

Üdv,

2010. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, ez nem ecsetalga szerencsére, viszont az aljzatkavicsaimon van főként, a szép kis fehér kavicsok nyálkás sárgásbarnák:S Így nem tudom megoldani a takarítást, nem olyan régi az akvárium, most lesz 2 hónapos és kb mostanra érte el a végleges formát, már ami a berendezést illeti.
2010. nov. 22. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

A barna alga kialakulásához nem sok köze van a világításnak.

A vízben oldott szilikátok, kovasav, és ammónia jelenlétére utal. Tüneti kezelésként valóban a világítás erősítésével lehet próbálkozni, de ez NEM a fénycső színhőmérsékletének emelését jelenti, hanem nagyobb fény áramot.

(tehát nem a kelvint kell emelni, hanem a lument, amit csak plusz fényforrással lehet elérni)

Ismétlem, ez tüneti kezelés, hosszútávon hatásosabb a kiváltó okot megszűntetni.

Gyakori rendszeres részleges vízcsere, jól méretezett szűrés, túltelepítés kerülése, és türelem ezen is könnyen segít. Igazán könnyen kiirtható fajta.


Egyéb iránt az algák (igen, a barna is) sokkal inkább -szinte kizárólag- a rövidebb hullámhosszú fényt hasznosítják, és minél magasabb színhőmérsékletű a fény, 7-8-10 ezer K, annál több ilyet tartalmaz.

2010. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:

Sejtettem. A barna alga a frissen beüzemelt akváriumoknál először jön elő, de rendes szűrés, világítás, vízcsere mellett magától eltünik néhány hónap alatt. Szerencsére könnyen lejön a felületekről, egy sima szivacsdarabbal le tudod tisztítani.

A szakirodalom 1 watt/liter világítás arányt javasol, ami hacsak nem növényes akváriumról beszélünk, soknak tűnik, pl. 300 literes akvárium esetében ez 8 db T8-as csövet jelent! Tarts be a 2 heti vízcserét és nem lesz baj meglátod.

Üdv,

2010. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha csak kicseréled a fehér kavicsodat feketére, akkor is megszűnik. A fehér kavics visszaveri a fényt, azért nem túl jó.
2010. nov. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!