A csigaevő csigák foglalják a helyet az akváriumban?
Van egy 50 literes akváriumom amiben él 6 db neonhal, 5 darab törpe razbóra és egy anci...
Mikor telepítettem a halakat, 2 db csiga evő csiga jött velük, most 6 db van, mert a postakürt csigák igencsak elszaporodtak. Tervezek még venni pád darab ilyen csigát, mert kevésnek bizonyulnak a postakürt csigák ellen.
Viszont ezek a csigák 2-3 centire is megnőnek és ugyanúgy kopoltyúsok mint a halak, ezért a kérdésem, hogy foglalhatják e a halak elől az életteret?
Kevesebb oxigén marad a vízben?
Nem jó a felfogásod, ne nyers erővel akard a problémákat kezelni mert azzal csak rontasz a helyzeten. Ha sok a csiga akkor túletetés van.
Az algásodást sem algaölő szerekkel próbáljuk kezelni egy akváriumban.
A csigák egyébként jók az akváriumban mert megeszik az algát ami feltapad az üvegre, de a növényeket nem bántják amikkel ezek után csak remélem hogy rendelkezik az akvárium.
Ha nem, akkor ajánlom a valisneria spiralis nevű növényt és hogy néhány szobai futóka szárat tegyél az akvárium szélére hogy belegyökerezzenek a vízbe de figyeld hogy a talajt el ne érjék a gyökerek akkor vágd vissza mert tönkreteheti a talajt ha beszövi.
A növények amellett hogy oxigént termelnek felszívják a tápanyagot ami algásodást okozna ha sok lenne belőlük és ezek a tápanyagok szintén a kajából jönnek elsősorban.
Ha van vízszűrőd ami fodrozza a vízfelszínt és fenntart egy áramlást az oxigénnel nem lehet bajod, sokkal inkább a CO2 szokott kevés lenni.
Nem az O2 fog határokat szabni, az a legkisebb probléma. Biológiai szempontból a vízterhelés az, amit figyelembe kell venni -első sorban- egy akváriumnál.
És igen, jól gondolod, végső soron minden állat terheli a vizet, hiszen az életben maradásához ennie kell, akkor meg üríteni fog, ami mérgező, tehát minden állat mérgezi a rendszer.
Így ha bármilyen fajból túlszaporodás van, az át fogja lépni az akvárium (illetve az abban működő szűrő) határait.
Egyet értek a 2-essel, ennek a problémának az alapjait kell kezelni, (ha teljesen megszüntetni nem is lehet) tehát már a postakürt csigáknak se legyen min elszaporodniuk.
Vagy... ha csigaevő csigákkal akarod kiirtani őket, (nem fog sikerülni, csak kordában tartani)
akkor ha nagyjából eltűntek a postakürtök, el kell ajándékoznod a csigaevő csigákat is, hiszen ha nem lesz csiga, amit megegyenek, akkor azok is halkaját fognak enni, tehát azokat is etetni kell, tehát semmivel nem vagy beljebb, csak más fajta csigák fogják terhelni a vizet.
Úgyhogy ha eléred azt a célt, hogy az összes csigát jelentősen megritkítottad, akkor jelentősen vissza kell fognod az etetést is, hogy semmilyen fölösleg ne maradjon.
Van benne növény, de kicsik és rondák...
Cryptocoryne félék vannak benne, de az akvárium indulása óta csak vergődöm velük.
Barnák, sokszor rothad a levelük, csak a gyökerük fejlődik. Gondolom ettől vannak ezek a postakürt csigák is így elszaporodva, amik szintén rondák, bele másznak a vízszűrőbe, eltömítve azt. Lehet belőlük vagy 1000 darab.
1 hete vettem az akva tetejére egy gyengébb, dimmelős led csövet, mintha jobban fejlődnének tőle a növények... vhogy a halak is nyugodtabbsk ha az megy.
A 10 wattos, 900 lumenes szettes fény csőtől idegesek a halak meg a növények is lelapulnak tőle.
Am az akvárium műnövénnyel lett tele rakva, mert sivár volt és a halak sem szerették
Nekem ezt a növényt az a kereskedő ajánlotta aki ,,berendezte" az akváriumot... meg szettben vettem az akvát... a fűtőszál az kb semmit nem ér ami volt, a lámpa meg így utólag nagyon úgy néz ki, hogy túl erős... az új lámpának van ilyen napfény sárga színe, azt szeretik a halak, a növények meg mintha nőnének felé... a 2 lámpa váltogatva megy náluk.
Am múlt héten vtam a kereskedésben, egy másik eladó egy házaspárnak kb 20 halat javasolt egyszerre 50 literes akváriumban... azt hittem padlót fogok.
Ha úgy mész be, hogy fogalmad sincsen a dologról és Ők adjanak tanácsot az induláshoz, könnyen hal temetőt csinálsz az akváriumodból...
Sajnos a kereskedők sokszor fogalmatlanok, és rajtuk a nyomás hogy mindenen túl kell adni.
Én például mind a mai napig tanulom az akvarizálást mert érdekel de még mindíg nincs akváriumom, viszont kertitavam már van.
Annyit érdemes még tudni hogy minél színesebb jellemzően vörösebb egy növény annál fényigényesebb, minél inkább zöld annál jobban beéri kevesebb fénnyel is. ez persze egy ökölszabály van színes növény ami elvan kevesebb fényen is, és van zöld növény ami meg szinte csak közvetlen napsütésen tartható.
Érdemes olyan növényeket keresned amik alacsony fényen külön tápozás nélkül azaz kezdőbarát környezetben is elvannak, ilyen a tócsagaz a szobai futóka (aminek a levele legyen víz felett, mert ez alapvetően egy igénytelen szobanövény) és a valisnéria spiralis.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!