Levegőztetős szűrőt ajánlanátok 200L vízhez ?
A levegőztető csak annyit csinál ,hogy a buborékokkal mozgatja a vizet. Ezt egy szűrő is tudja, tehát gázcsere szempontjából nem feltétlenül muszáj külön levegőztető. Esetleg ha jól zárt fedelű az akvárium vagy ilyesmi akkor van némi plusz haszna.
A szűrő (mindegy ,hogy levegővel vagy rotorral hajtott, akármilyen) meg annyit csinál ,hogy valamilyen szűrőközegen (pl: szivacs, porózus felületű cuccok stb) intenzíven szívja át a vizet. A szűrőközegben baktériumok telepednek meg amik lebontják a halak által termelt nagyon mérgező ammóniát nitritre, majd nitrátra. Tehát önmagában a bomlástermékek nem csökkennek, csak kevésbé mérgezővé alakulnak amiket végül növényekkel s vízcserével lehet biztonságos szinten tartani.
Mivel elég nagy helyről s nagy halakról van szó ezért szerintem nem lesz elég mondjuk egy nagyobb szivacsot ráhúzni a levegőztetőre. Ami igazán hatékony lenne az például egy alsópolcos szűrőrendszer, benne mindenféle szűrőanyag mellett növényekkel gyökerükkel vízbe lógatva (pl: szobai futóka s hasonlók; buzogányvirág s monsztera-félék; csokrosinda/ zöldike; stb, tehát vízszerető fajok). Persze jó eséllyel még így is szükség lenne mondjuk heti 1x részleges vízcserére.
Viszont itt az is képbe jön ,hogy mi a terv a halakkal meg úgy az egész akváriummal? Úgy értem ha például csak x hétig-hónapig nevelgeted s utána nem fogsz többet akvarizálni akkor nem tudom megéri-e ekkora projektbe fogni. Úgy lehet elég lenne csak ráhúzni egy nagyobb szivacsot, vagy kicsit komolyabb kivitelezésben matten, cseh emelős, ilyesmik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!