Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon makacs, több éves...

Nagyon makacs, több éves vízkövet mivel tudnám eltávolítani az akvárium üvegről?

Figyelt kérdés

Ecet és hagyományos vízkőoldó egy alkalommal való takarítás után kb a 30-40%-át szedte le a vízkőnek.


Szeretném szépre pucolni... Minden tippet, praktikát elfogadok.



#vízkő #Vastag vízkő
okt. 19. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2x mész át rajta vízkőoldóval. Pécsi vagyok, a kádat is 2x kell átsikálnom sajnos. Ha nem sikerül minden héten, akkor 3x... persze hagyok közte időt, szét ne marja a felületet!
okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A sósav még nem oldja az üveget viszont a vízkövet nagyon jól. Tömény háztartási sósav literje 1000 forint alatt van, csak utána jól ki kell öblíteni az akváriumot. Ha nagyon félsz, akkor próbálkozhatsz jégecettel (100%-os kristályos ecet) feloldva kevés vízzel és felmelegítve, felforralva (csak vigyázz, mert ha hideg az üveg megpattanhat a hirtelen hő miatt). Illetve a savak lúgokkal semlegesíthetők, ilyen lúg például a szódabikarbóna, a szóda, a szalmiákszesz (bár igen büdös). A szóda, szódabikarbóna pezseg a savban, de az csak szén-dioxid, ha nagyon félsz csinálhatod kint, a szalmiákszesz nem fog, viszont ha sokat szipuzod az ammóniát annak sincs pozitív hatása.

De a lúgos semlegesítésre csak akkor van szükség, ha nagyon félsz a savtól. Egyébként a vízkőoldók azok foszforsavasak szoktak lenni, a foszforsav gyenge, közepes erősségű sav, az ecet (főleg a tömény) közepesen erős, a sósav egy nagyon erős sav. A sima 10-20%-os ecetsav az inkább gyenge, a biológiai erjesztésű annyira, hogy a termelő baktériumok se pusztuljanak el tőle, mert számukra is előnytelen lenne.

okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

A tömény sósav az 37-38%-os lenne, ha jól látom akkor háztartásba csak 20%-osat lehet kapni, de szerintem az is megteszi. DM-ben például 550 Ft-ért láttam 1 literest.

tegnapelőtt 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!