Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalaim láthatóan stressze...

Aranyhalaim láthatóan stresszesek, fel alá úszkálnak. Mi bajuk?

Figyelt kérdés

Folyamatosan fel alá mászkálnak, mintha oxigén hiányos lenne a víz de egyből megy le az aljára szóval nem pipáznak, hanem mintha kaját kérnének. Szűrő és oxigén természetesen megy!

Napi egyszer szoktak enni, azt hittem az a bajuk, hogy éhesek - már 3x megértettem őket kivételesen ma.

Másik szokatlan dolog, hogy túrják egymást, lökdösik... Nem értem!?


Már lassan egy éve egy akváriumban vannak 4-en, eddig nem tapasztaltam ehhez fogható viselkedést.


Mit tudnék csinálni?


Akvárium mérete 360liter.



szept. 29. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Fejük fennt és háttal úsznak ahogy sodorja őket az áramlat. Egy idő után mintha mi sem történt volna tovább úsznak.. egy nap alatt alakult ki ez a viselkedés.
szept. 29. 21:40
 2/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Napi egyszer szoktak enni, azt hittem az a bajuk, hogy éhesek - már 3x megértettem őket kivételesen ma.”


Azok szinte mindig éhesek 😁, szóval emiatt ne etesd többször mert csak a vizet terheled. Bőven elég napi egyszer jó minőségű kaja.


“Másik szokatlan dolog, hogy túrják egymást, lökdösik... Nem értem!?”


Ez lehet párzási tánc is. Főleg ha a nőstények testesebbek (ikrásak) lettek s a hímeknek a fején kis dudorok nőttek.

Legalábbis erre tudok gondolni ha ilyen hirtelen lett ez a viselkedés, de amíg ténylegesen nem bántják egymást addig ne aggódj.


“Fejük fennt és háttal úsznak ahogy sodorja őket az áramlat. Egy idő után mintha mi sem történt volna tovább úsznak..”


Ne legyen erős áramlás mert azt nem szeretik (bár egy év alatt biztos kitapasztaltad ,hogy mennyire viselik jól) s esetleg berakhatsz új tereptárgyakat (kövek, fák), nagyobb növényeket ha megmaradnak, kerámia bújókat stb. Bújók esetében arra kell odafigyelni ,hogy ne legyen rajta olyan kicsi lyuk amibe beszorulhatnak, szép tágasak legyenek. Kerámia virágcserepeket is használhatsz.

szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"“Fejük fennt és háttal úsznak ahogy sodorja őket az áramlat. Egy idő után mintha mi sem történt volna tovább úsznak..” Történt előtte valamilyen behatás pl. részleges vízcsere (néha baromi lúgos víz jön a csapból). Ha nem akkor sürgősen csinálj. Algaírtó, fertőtlenítő, folyékony szén? Nagyon ajánlanék ph, kh, no2 tesztet legalább a tesztcsíkost ha csepegtetős nincs.
szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen történt R. Víz csere és került bele fertőtlenítő is

Oksa veszek tesztet


Köszönöm nektek

szept. 30. 08:34
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Fertőtlenítő?
szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. Metilénkék.
szept. 30. 11:07
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Jajaj… hát ez szinte alapjaiban megváltoztatja a helyzetet. A folyamatos fertőtlenítéssel lenulláztad a szűrőbaktériumokat, simán tetőzhet az ammónia. A 3-as válaszolónak igaza van, sürgősen részleges vízcsere!
szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm remélem alaptalan hogy nem állott hanem klóros vízzel történnek a vízcserék. Az akvában sose gyógyszerezz, lennie kell egy világítás, etetés és talajmentes, műnövényes, porlasztós karantén tartálynak erre a célra. Itt rendszeres vízcserékkel kell a folyamatosan mérgezővé váló gyógyszer maradvány vegyületeket higítani. A metilénkék okozhat idegkárosodást ha csak egy kicsit is tovább tartod benne a kelleténél. Az akvában 2-3-hét alatt éhanhalnak a paraziták ha nincs préda. Ott is folytatni kell a vízcseréket de ilyenkor klórosan, a betöltő cső száját a vízfelszín alatt tartva.
szept. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tagadom tényleg részben klóros víz is kerül a vízbe de erre is szoktam használni alkalmanként aquasafet.
szept. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!