Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire nehéz diszkoszt tartani?

Mennyire nehéz diszkoszt tartani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen mondták nekem, hogy diszkoszt nagyon nehéz tartani és esélytelen egy olyan akváriumba beköltöztetni őket amit szettként vásároltam. Mivel gyenge lesz a szűrőrendszer. Nem megfelelő az akvárium elrendezés stb stb.


Angol fórumokon viszont olvastam, hogy mások sikeresen tartottak diszkoszt szűrőrendszerek nélkül vagy "átalakított" szűréssel.


Lehetséges esetleg kettő jó belső szűrővel megfelelő körülményeket biztosítani diszkoszoknak? Úgy tudom nem is a szűrés a legfontosabb nekik hanem a rendszeres vízcsere. Szóval esetleg kettő belső szűrő vagy az alap belső + 1 külső elegendő lehet? Jobb lenne valami vélemény olyanoktól akik jártasak a témában mert sokszor a kereskedésekben úgy érzem, hogy maguk malmára akarják hajtani a vizet az eladásokat befolyásoló véleményekre gondolva..



Extra infó: 200 literes az akvárium sok növénnyel és jelenleg is 1 szűrővel működik és eddig szép tiszta a víz. Sok hal még nincs benne mivel csak nemrég kezdtük és szépen lassan szeretnénk csak új halakat betelepíteni.


Előre is köszi!


szept. 9. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, higy tuszta legyen a víz, ha sokat szerenél ezzel bajlódni akkor igen akár szűrő nélkül is lehet tartani, de nem hiába vannak jobb és rosszabb szűrők, hogy kivalaszthasd a legjobbat magadnak
szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

200 liter, és még más hal is lenne a diszkoszon kívül?! :D

Nem a valóságban gondolkozol. Más dimenzióban mozogsz, mint ami a diszkoszozáshoz kell.

Kifejlett mérettel kell számolni, úgyhogy 500 liter alatt max. halálra kínozni tudod őket.


És akkor részemről is egy kis extra infó:

Akváriumnak se lehet nevezni, és haltartásra teljesen alkalmatlan, amiben nincs szűrés.

A diszkoszok kényesek a vízminőségre, nem "ránézésre" kell nekik tiszta víz, hanem tesztekkel ellenőrzött tiszta víz kell nekik.

Miután majdnem 0 nk-s keménységű vizet igényelnek (ezt egyébként tudod biztosítani? Nem mint ha számítana 500 liter alatt... de nem árt tudi)

a keménység pedig befolyással van a kémhatásra, a vizük meglehetősen savas.

A savas közeg pedig nem túl optimális a baktériumoknak, így a szűrést többszörösen túl kell biztosítani. Jellemzően alsótartályos szűrőakváriummal szokták megoldani.

" Úgy tudom nem is a szűrés a legfontosabb nekik hanem a rendszeres vízcsere."

Ezt így hirtelen nem tudom értelmezni, a kettő nem helyettesíti egymást, hanem kiegészíti. A nitrifikációs folyamat vége, gyakorlatilag a rendszeres részleges vízcsere, (majdnem) minden esetben, maga a nitrifikáció ettől teljesen független, és szükségszerűen kötelező.


De ezek igazából fölösleges infók, mert ahogy mondtam, messze nem az a szint egy 200 lityós aksi, hogy ebbe belevágj.

szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

" mások sikeresen tartottak diszkoszt szűrőrendszerek nélkül"

Meddig, 3 hétig?

szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Barnabas333 ***** válasza:
200ban tarts inkább kakadu törpesügért vagy meggyhasút, egy csapat brokát díszmárnát, törpeharcsákat, ezek is szép halak. Mehet bele 1-2 acélkék fogasponty ha tudsz szerezni. Rózsa fantomlazac is szép egy 6-8fős raj. Esetleg botswanai kalászhal.
szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszi szépen!



#2 Nézd, én éppenhogy csak foglalkozok ezzel a hobbival kb 1-1.5 éve. Rengeteg külföldi tartalmat fogyasztok ezzel kapcsolatban. Nyugodtan keress rá ezekre hogy: No filter freshwater tank vagy self sustaining aquarium. Rengeteg példa van. A diszkoszhalakról is rengeteg információ kering ami sosem egységes. Azt olvastam hogy a szaporított fajok akik már akváriumokban nőnek fel generációk óta közel nem olyxan kényesek mint a vadon befogottak. Természetesen tudnám biztosítani nekik a körülményeket amit megkövetelnek. Az akvárium méretről is rengeteget hallottam magyarországon hogy 500 liter alatt ne is próbálkozzak. Felhívtam egy angol illetve pár magyar kereskedést. Azt mondták 3-4 diszkosz még 200 literes akváriumban is jól érzi magát ha igényeiknek van kialakítva. Neten azt ovlastam laza szabályként lehet venni, hogy 10 gallon/ diszkosz. Ileltve, hogy az akvárium inkább magas legyen mert nekik fontosabb a magasság amikr úszkálnak. Nos nekem egy 200 literes magas akváriumom van. Vörös neonokkal es corydorakkal. Ha jól tudom ezek a halak épp kompatibilisek velük.


Viszont a különböző szűrőrendszerekhez annyira nem értek és nem tudom melyik lenne megfelelő ami elbírná azt ami diszkoszoknak kell. Eheim külsőjet kezdtem nézegetni.


#3 Nem 3 hétig, hanem évekig. De ezekre is rá lehet keresni. Olyan megoldást is láttam hogy belső szűrővel heti vízcserével tartanak egészséges diszkoszokat.


#4 Köszönöm szépen a tippet. Felirtam őket.


Szimplán azért kértem tanácsot mert nem vagyok a legtapasztaltabb de minél több helyről tájékozódok annál zavarosabb az egész. Egyik véleményt/tanácsot sem tudom igazán hitelesíteni. De köszönöm mindenkinek a választ még egyszer.

szept. 12. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!