Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az mennyire jó megoldás hogy...

Az mennyire jó megoldás hogy csapvizzel feltöltött tiszta vödröt kirakok a tűző napra a szabadba s mikor már vannak benne szúnyoglárvák, ezzel a vízzel frissítem az akvárium vizét?

Figyelt kérdés
szept. 8. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak szúnyog petézhet bele hanem pl. szitakötő is. Akkor pedig visszanyal a fagyi! Sokkal egyszerűbb a kézi hálóval összefogdosni.
szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Amiben már lárva van, szerintem abban kórokozók is. Bááár talán valami szitán leszűrhetnéd a lárvákat, és kicsit átmoshatnád őket tiszta vízzel
szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Napon hagyott pangó víz nem fogja felfrissíteni az akvárium vizét.Az ötlet,hogy szúnyog keltetőnek használod,jó,a halak imádni fogják,én is szoktam hazavinni saját szedésü szúnyogot.
szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A szitakötő lárvát hogy lehet felismerni?
szept. 8. 09:46
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Úgy néz ki mint egy szitakötő szárnyak nélkül,és jóval nagyobb egy szúnyognál.
szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy van olyan hal ami megtudja enni a szitakötő lárvát? Mert azt hinném hogy ebben az esetben egy jó húsos csemege.
szept. 8. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Vadvízen a halak mindent megesznek amit egyben le tudnak nyelni.De az akváriumi halak túl kicsik a szitakötő lárvához,ráadásul a szitakötő ragadozó,egy guppi mératü halat simán elkap és megesz.
szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Fogsz egy hálót lehalászod a nagyját megmosod és egyből berakod nekik vagy kiszárítod a napon és később adod nekik oda.
szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szitakötő lárvát szárítva már meg tudják enni?
szept. 8. 12:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak az esélye, hogy szitakötő petét rakjon egy vödörben hagyott vízbe, egy százalék alatti, ami a szitakötők életmódjából is következik.

A szitakötő ugyanis eléggé ragaszkodik a természetes környezetéhez, nem jelennek meg azoktól távol, és nem raknak akárhová petéket.

A szúnyogoknak elég néhány deci pangó víz a szaporodáshoz, de a szúnyog sem tiszta vízben fejlődik, a lárváknak táplálék is kell.

Poshadt, algás, bomló szerves anyagokkal terhelt vízben viszont képes kifejlődni a szúnyog.

[link]

szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!