Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal ikrázhatott le?

Melyik hal ikrázhatott le?

Figyelt kérdés

5 napja a párommal vettünk egy akváriumot. A harmadik nap észrevettük, hogy valamelyik hal leikrázott az egyik növényben. Az akváriumban van: guppy, fekete molly, sziámi harcoshal,szifó, cápaharcsa, anci, moszatevő márna, páncélos harcsa, ferdénúszó hal, platti és karcsú díszmárna

Csak a plattin illetve a guppyn vettük észre, hogy terhesek.

Valakinek van valami tippje, hogy esetleg melyik hal ikrázhatott le?

Mert akárhogy olvasunk utána nem találunk semmit.



júl. 22. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp az ancira. Viszont mekkora akváriumban van ez a sok hal?
júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
120 L az akvárium.
júl. 22. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
5 napja vettétek és már hal van benne? Hacsak nem valami bejáratott szűrőt vettetek, sajnos nem sok jövőt jósolok a projektnek, főleg ilyen szintű túlzsúfolás mellett. Azon csodálkozom hogy 5 nap alatt nem kaptak még ammónia mérgezést.
júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valóban nem kaptak ammónia mérgezést. :)

És igen, bejáratott szűrő van benne.

júl. 22. 22:26
 5/14 A kérdező kommentje:
Illetve nem gondolnám, hogy túl lenne zsúfolva. Nem írtam le, hogy miből mennyi van. Attól, hogy több faj van benne szerintem nem lesznek túlzsúfolva. :)
júl. 22. 22:31
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Csiga ikra van a növényen.



"Illetve nem gondolnám, hogy túl lenne zsúfolva. Nem írtam le, hogy miből mennyi van."


Pangasiusból (cápaharcsa) és moszatevő márnából egy is barokkos túlzás.


páncélos harcsa, ferdénúszó hal - gondolom pontylazac és karcsú díszmárna.

Csapathal, minimum ajánlott mennyiség 5 db / faj, maximum ajánlás nem véletlenül nincs.


guppy, fekete molly ,szifó, platti

Minimum 3 darab az ajánlás/ faj. Én 120 literbe mollyt, xifót nem tennék. Vegyes nemek esetén szaporodnak, mint a nyulak. Homlokegyenest más vízigényük van, mint a bettának, anciknak, legtöbb pontylazacnak, díszmárnának.


Bocsi, kérdező, amellett, hogy méretgondok, darabszám gondok vannak, ez nem akvárium, ezt egy merülőforraló választja el a halászlétől.

júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek a sziámi harcoshalat ajándékozzátok el. Ő lóg ki a legjobban a sorból. Magányosan, egyedül szeret lenni, társas akváriumba abszolút nem való.
júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy csiga ikra van a növényen. Akkor valószínű úgy van ahogy mondod, hogy miből mennyi az ajanlott mennyiség. Régebben is volt már akváriumunk, és abban is volt sziámi harcoshal, és semmi baja nem volt. Jól megvolt a többiekkel.

És attól, hogy az elejére írod, hogy “bocsi” attól függetlenül ugyanolyan bántóan fogalmazod meg a mondandód. Úgy gondolom, hogy én tisztelettel beszéltem feléd és egy normalisan megfogalmazott kérdést tettem fel.

júl. 22. 23:17
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

7/8 vagyok.


Ha nekem nem hiszel, fog jönni Tevenyereggyarto, neki hidd el majd, mert nagyon jártas az akvarisztikában. Ezúton is köszönöm neki a sok segítséget. (Balázs voltam)


Kérdező, hiába fogalmaz az ember kultúráltan, ha nem fogadod meg a tanácsát. Jót akarunk. 120 literesben cápaharcsa állatkínzás. Ha elolvasod mondjuk a diszhalinfo oldalt, 5000 literes akváriumot javasol neki. 80-90 cm-re megnövő halfaj.


A sziámi harcoshal megint olyan, hogy egyedül szeret lenni. Strssszeli a többi hal. Nekem is volt annak idején, megcsipkedték az uszonyait a guppik.


Legalább a sziámi harcoshalat és a cápaharcsát ajándékozd el, a többi hellyel közel jó, aránylag.

júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem tudod melyik hal ikrázott le mindegyikből van legalább kettő és akárhogy nézem az túlzsúfolás.

Több halat már ne vegyél bele, kihullanak akik kevésbé birják ezt, de ne pótold őket hagy csökkenjen a terhelése az akvának.

júl. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!