Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan módszer amivel...

Létezik olyan módszer amivel a dark start indítást fölgyorsíthatjuk hogy ne tartson három hétig? Turbó dark start

Figyelt kérdés
júl. 21. 06:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak különböző baktérium kultúrák és vegyszerek amikkel felgyorsítható a nitrifikáló baktériumok elszaporodása. Például ilyen a seachem stability vagy az API quick start. Az utóbbi nem tudom kapható-e Magyarországon, de a stability biztosan, mert használtam már azt is.
júl. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És azzal mennyi idő volt?
júl. 21. 09:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Én így is kivártam a 4 hetet hogy biztosra menjek. Az akvarisztikában semmi nem megy egyik napról a másikra, muszáj türelmesnek lenni. Tápozásban is ha csak egy pici dolgot megvariálsz, hetek múlva jelentkezik a hatása, úgyhogy türelem szükséges. ELVILEG! a quick starttól 1 hét alatt beáll a szűrő, de ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom, mert nem méricskéltem közben (de gyanítom ez csak egy marketingszöveg). Igazából minden akváriumnál más és más hogy mikor áll be. A 3 hét az csak amolyan irányelv hogy ennyi idő alatt lesz jó. De gyakorlatban csomó mindentől függ. Lehet hogy az aktív talaj felborít mindent például, vagy rengeteg más oka lehet ha valakinek gyorsabb vagy lassabb a procedúra. A legbiztosabb ha 2 hét után mérsz egy ammóniát és nitritet, ha jók az értékek, akkor felkapcsolod a lámpát és ültetsz, ha nem jók, akkor újra mérsz következő héten.


Még azzal is meg lehet próbálkozni, hogy az üzletben megkérdezed hogy nem-e adnak el neked használt szűrőtöltetet. Sose kérdeztem még erre így rá, de ha jófejek, akkor lehet adnak egy kis zacskóval. Ez nagyban meggyorsíthatja az indítást. Nekem a szűrőben kosaranként van 3 kis hálós zsák, abban van a matrix. Ha új akváriumot indítok, kiszedek 2-3 zsák töltetet, és azokkal indítom az új szűrőt. Esetleg egy próbát megérne neked is rákérdezni az akvarisztikában hogy adnak-e el esetleg így töltetet.

júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!