Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vasúti sínek között levő...

Vasúti sínek között levő kövek jók akváriumba? (Nem nem a vonat alól szedtem ki hanem jóval messzebb a környékéről szedtem)

Figyelt kérdés
júl. 15. 20:59
 1/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nézd azok a kövek nem a rozsdától barnák...a vonat WC-kből potyog ki a ... színanyaguk. (Kivéve persze ott ahol már 100% -ban olyan vonatok járnak ahol van tároló tartály.) Szóval én nem fogdosnám azokat a köveket meg főleg nem vinném haza "megmosni" sem.


Egyébként sima bazalt alég könnyen és olcsón beszerezhető.

Nem gondolnám hogy különösebben szép lenne akváriumba.

Dehát ízlések és pofonok.


De inkább menj ki a Duna partra észak-nyugaton szinte minden Dunaparton nagyon szép legömbölyödött kavicsokat tudsz gyűjteni.

Szinte bármilyen színben, nagyon változatosak.

Otthon kifőzöd őket fazékban hogy sterilen menjenek az akváriumba.

júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
jók. én is szedtem onnan gyerekkoromban, jól lesikáltam őket, kiforraltam, aztán betettem az akváriumba.
júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vulkáni bazalt! Tökéletes mivel nem tartalmaz olyan anyagot ami a vízbe kioldódik ezért a víz nem keményedik.


Nyilván, ne a sínek közül szedd ki mert az sz@ros, hugyos. De ha onnan szeded háztartási sósavval felöntve patyolat tiszta lesz.


De a vulkáni bazalt nem egy drága dolog... inkább vegyél.

júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hév mentén szedtem, ott sose szarnak a sínre ráadásul nem is a sínek mentén egy méterrel arrébb, oda MÁV vonatnál se szarnak. Sósav milyen higitásával mossam? Sügeres akváriumba kiváló
júl. 16. 05:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, sőt, gyakran van benne bazalt tufa, ami lyukacsos szerkezetű. Ez könnyebb, és a baktériumoknak is helyet ad.


Sajnos nagyon sok szennyeződés érheti, nagyon alaposan meg kell súrolni, szerintem kifőzni se árt. Ha régi köveket szedsz fel, akkor ott már inkább hátrány lehet, lyukacsos, mert az olyan, mint a szivacs, a város összes mocska átitatta.

júl. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Viszont akkor ha sósavval átítatom az használ? Csak milyen arányban keverjem vízzel?
júl. 16. 06:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha szivacsos szerkezetű, lehet, hogy hanyagolnám a sósavat. Mert nagyon alaposan ki kéne áztatni.

Ha meg nem szivacsos, akkor meg mindegy. Úgyse lehet "átitatni".

A leggyengébb sósav az ilyen 8-10 % körüli, szerintem felületi tisztításra, az mehet töményen! Ha lyukacsos szerkezetűt akarsz savazni, vagy hígítsd még azt is felére, és utána sokszor öblítsd át, vagy használd ott is töményen (a 10%-osat) de akkor utána extra gondossággal főzd ki, öblítsd át sokszor, stb.

júl. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
vonatsínek környékén különféle olajokkal kevert gyomirtókat szoktak kipermetezni hogy a gyom ne vessen gyökeret a kövek között remélem tudjátok
júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

8-as jó nagy baromságot írtál, de sebaj.


1. Nincs szükség gyomírtózásra a vasúti sínek között, egyrészt mert a magasra rakott bazalton nem tud nőni a gyom, másrészt a használt sínpályán esélytelen hogy kialakuljon


2. Gyomírtózzál minden 2 hétben 8000km vasúthálózatot.


3. a forróvíz tisztítószer és/vagy a sósav így-is úgy-is eltávolít minden vegyi anyagot, a vulkáni bazalt nem szív magába semmit és nem old ki magából semmit, vízben legalábbis biztos nem

júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EagleHUN ***** válasza:

Nem írt hülyeséget tényleg gyomírtóznak, de nem teljesen a köves részt hanem a két szélénél. Ettől függetlenül valamennyi jut a kövekre is.

És csak ott csinálják ahol ritkábban járnak a vonatok illetve ha valóban nagyra nő és már gondot okoz. Szóval a teljes 8000km -t azért nem. De sok helyen.

júl. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!