Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magyarországon lehet háziállat...

Magyarországon lehet háziállatként tűzhalat tartani otthon?

Figyelt kérdés
Láttam egy oldalt ahol hirdettek eladó tűzhalakat, valami szegedi alvárium volt asszem. Akinek van, aszerint megéri tartani?

júl. 10. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nemigen van senkinek itt tengeri akváriuma szerintem. Amúgy meg a tűzhal mérgező.
júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudta 1-es? Általában akkor szokás hozzászólást írni valamihez hogyha értesz a dologhoz. Mert ebből az 1-es kommentből ítélve te nem sokat értesz az ilyenekhez Istikém.
júl. 10. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:

A skorpióhalak összes faja közepesen veszélyes, engedéllyel tartható besorolású.

Lehet tartani, de csak megfelelő engedélyek birtokában, az engedély nélküli állattartás bűncselekmény (ami nem riaszt el mindenkit)


[link]

júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Milyen engedélyek kellenek hozzá? Néztem a guglit meg kifaggattam a ChatGPT-t de nem lettem okosabb.
júl. 10. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
Semmi rosszat nem írt az 1-es hozzászoló. A tűzhal, de még van pár neve, egy tengeri hal és mérgező. Tehát, megfelelő akvárium és hozzáértés neked kell majd kérdező. Nézzegesd tovább a guglit nyugodtan.
júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyes azt sugallta a válasszal, hogy a tengeri akvárium a probléma a tűzhal tartással, és "csak mellesleg" mérgező.

Tengeri akváriumot be lehet rendezni, persze, költségesebb, mint egy édesvízi - az technikai kérdés.

A törvényes tartásának feltételei a kérdés jogi oldala, amit sok esetben nehezebb teljesíteni.

Pl veszélyes állatok tartásához kevés az, ha a kérvényező megfelel az előírásoknak, a szomszédoktól is be kell szerezni a beleegyezésüket.

Halak esetében nem tudom kell-e, azok nem szoktak kiszökni az akváriumból, de a terráriumi állatokhoz kell a szomszédok jóváhagyása, és arra már volt példa, hogy megszökött az állat a terráriumból, és a szomszédnál, sőt messzebb bukkant fel, és az ilyen hírek miatt sem szívesen adja a szomszéd a beleegyezését.

júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de elég rohadék egy hal.

Egy tengeri aksi, amiben egy tűzhal is elfér, több milliós tétel.

A tűzhalak meg még egy Nagy-korallzátony méretű helyen is óriási pusztítást tudnak csinálni, kb. mindent levadásznak.

Nem tudom, mivel lehetne együtt tartani, amit nem eszik meg.

júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!