Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bejáratott akváriumban (130...

Lukacsz kérdése:

Bejáratott akváriumban (130 liter) újabban minden tisztítás után teljesen opálos lesz a víz. 1-2 nap alatt visszaáll, de ez szerintem így sem normális. A legutóbbi két alkalommal 5-7 hal is elpusztult ebben a helyzetben. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

júl. 4. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki hogy egy zseblámpával megvilágítod az akváriumot. Ha ez az amire gyanakszom, akkor valószínűleg infuzória, és koncentrált fénnyel megvilágítva látni fogod hogy nagyon apró porszemnek tűnő valamik hömpölyögnek a vízben. Ezek a kis egysejtűek irritálják a halakat, sebet is tudnak okozni a kopoltyún amibe bele is halhatnak. Pár infó jól jönne még:

- Milyen szűrőd van?

- Milyen időközönként cserélsz vizet?

- Mit jelent nálad egy tisztítás? (hány % vízcsere, szűrőt milyen módon takarítod stb.)


Túletetés miatt jelenik meg általában az infuzória, eltávolítani úgy tudod ha a kiváltó okon változtatsz, egy ideig gyakrabban cserélsz vizet és ami talán a legjobb megoldás: UV szűrő. Nem kell 24/7-ben járatni az UV-t, de néha-néha ha bekapcsolod, az segít. A legfontosabb hogy a kiváltó okot - vagyis a túletetést - kell megszüntetni.

júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelően üzemelő akváriumot akár évekig nem kell tisztítani, nincs értelme megbolygatni a biológiai egyensúlyt. Egyébiránt az újonnan bekerülő és nem fertőtlenített anyagok szokták okozni a nemkívánatos mikroorganizmusok elszaporodását.
júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"újabban minden tisztítás után teljesen opálos lesz a víz."

nem szabad teljesen kitisztítani vagy túl megbolygatni, valszeg kinyírtad a szűrő bacikat és/vagy valami bomló mulm vagy növényi maradvány van valahol felhalmozódva amin szépen elszaporodnak az egysejtűek orvosolni ezt úgy tudod hogy hagyod beállni és csak kevés vizet cserélsz heti 10-20% halmennyiség függően de leírhatnád konkrétan milyen a talaj, szűrés, mennyit etetsz és mivel de legjobb lenne 1 kép az egészről mert így csak random találgathatjuk a milliónyi lehetséges okot és vagy eltaláljuk vagy nem

júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet ide képet feltölteni valahogy?
júl. 5. 07:07
 5/11 A kérdező kommentje:
A tsztításnál (2-3 hetente) a víz kb 20 százalékát cserélem, leszedem az algát, letisztítom a dekor cuccokat és kipucolom a szűrőt. Eddig belső szűrő volt, most cseréltem egy külső JBL e902-re. A talajporszívózásnál eléggé fel szoktam keverni az alját, ez talán hiba.Vízelőkészítőt használok, JBL algolt és növénytápot. Mást nem szoktam, lehet, hogy kéne.
júl. 5. 07:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Az algolt felejtsd el, nem kell mindent megvenni amit eladnak, egy normális egészséges akváriumban mindig lesz valamennyi alga, ha túl sok van annak valami oka van amit orvosolni kell. Talajporszívózni sem kell általában, nekem 20-on éve vannak akváriumaim, a kezdetekben néha csináltam, de majdhogynem teljesen felesleges megbolygatni a biológiáját, ha nagy szemű a talaj akkor felgyülemlik közte a mulm ami idővel egyfajta "termőföld" jellegű dologgá bomlik aerob körülmények között de ez idő, ha ezt leszeded akkor újrakezdődik az egész addig meg csak rohad közte a cucc, behullik a halkaja, csak a baj van vele. Apró szemű talajnál ilyennel nincs gond sem mert annyira kevés megy bele, ha vannak talajt túró csigáid vagy halak azok meg teljesen megoldják a gondot. Szűrőt ha igazán jól van megcsinálva akkor sokszor évekig nem kell takarítani, igaz én lcseh emelővel+szivaccsal szűrök de van olyan akváriumom amiben 2019 óta egyáltalán nem takarítottam a szivacsot és ez egy átlagos terhelésű akvárium nem alacsonyan terhelt. Természetesen motoros szűrőknél sajnos a mechanikai szűrés általában erőteljes ami gyorsan képes eltömíteni a médiát ha nem elégséges a felület.
júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Képet képfeltöltő oldalakra tudsz felrakni majd a linket amit ad bemásolod ide, nem tudom melyik működhet
júl. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, de sajnos állandó harcban állok az algával is. Nagyon világos a nappalink, körbe üveg. Állítólag ez a gond. Már ajánlottak garnélát, az állítólag alga ügyben segít...
júl. 5. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam ablakban "tűző" napon van több akvárium is szándékosan, nincs alga túlszaporulat. Ráadásul van amiben semmi szűrés nincs növényeken kívül, tök átlagosan van kezelve.
júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom mitől lehet...
júl. 5. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!