Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kertemben van egy dézsa...

A kertemben van egy dézsa rengeteg esőzés miatt megtelt vízzel és most hemzseg benne a szúnyoglárva. Hogyan tudom ezeket befogni a halaimnak?

Figyelt kérdés
máj. 30. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Elnézést, most én leszek a hivatásos kárógó, de mikor minden évben felhívják rá a figyelmet, hogy minél jobban csökkentsük a pangó vízfelületeket, akkor miért kell egy egész tenyészetet létrehozni? Miközben meg szórjuk a piretroidokat, hogy a kintlétet bírni lehessen, emellett számos állat nehezen, vagy akár kezelhetetlen megbetegedéseit okozzák a szúnyogok. Vagy ez addig nem érdekes, amíg fel nem jönnek olyan kórokozók Délről, ami már emberben is akár halálos kimenetelű lehet?


Legközelebb kérlek figyelj erre oda, és ne hagyj pangó vízfelületet a szúnyogoknak.

máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Bár nem adok választ a kérdésre, de szeretném megvédeni a kérdezőt.

Napjainkban, amikor egész nyáron alig esik eső, teljesen jogosan gyűjti össze, sőt jómagam is ezt teszem, nem egy dézsával.

Szúnyog ígyis úgyis lesz, de víz az nem!

És köztudott, hogy az esővíz százszor jobb a klóros csapvíznél.

Úgyhogy nem hinném, hogy jogos volt ez a kioktatás. Bár tény és való, hogy a panel rengetegben, ahol max egy művirág él meg, valóban kellemetlen lehet a kanapéhuszároknak egy-egy szúnyogcsípés. De van egy jó hírem, túlélhető. Azért mi még nem tartunk ott, hogy halálos legyen egy apró csípés, nem tagadom biztos előfordul ilyen eset, de erre annyi az esély, mint nyerni a lottón.

máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az a megoldás, hogy az esöviztárolót lefedem, úgy nem lesznek benne szúnyoglárvák.

Az elsönek meg: a természetben rengeteg kisebb-nagyobb tavacska vagy nagy pocsolya van, ahol böven keletkezne szúnyogok, ezek nélkül meg rengeteg egyéb állat pusztulna ki.

máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azt nem lehet megcsinálni hogy nem várni meg míg szúnyog lesz?

Az élőt azonnal adni a halaknak amit nem esznek meg az pedig megszárítani mielőtt szúnyog lenne belőle?

És akkor mindenki boldog lesz.

máj. 30. 19:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem tudod a lárvákat mind kifogni, másrészt ha a halaknak adod, akkor sem mindet eszik meg, megszárítani meg házilag nem igazán lehet.

Most megteheted, hogy kisebb hálóval kifogsz annyit, amennyit tudsz, és emellett letakarod a dézsát.

máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam hogy tűző a napon itatós papírral megszárítható házilag is.

Én amúgy valami olyasmi megoldásra gondoltam hogy eleve egy szűrőt rakni az aljára és egyszerűen lassan felemelni így elvileg az összeset kifogná.

máj. 30. 20:58
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

2-es nem a vízgyűjtés ellen szólottam, hármas remekül leírta, hogyan kell ezt úgy csinálni, hogy vizünk legyen, de szúnyogunk nem.


3-asnak még válaszolnék: nem a teljes szúnyogírtást követelem meg, hiszen fontos zsákmányállatok stb. hanem lakóterületen belül erre ildomos figyelni, mielőtt összegeket költünk a különböző szúnyogírtókra, repellens szerekre.

máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én fazekakat rakok ki rothasztott vízzel hogy ne máshová petézzenek hanem oda ahol ellenőrizni tudom. Minden napra eleget tudok hálóval összefogni a halaknak, amikor pedig megjelennek a kikelés előtti formák, kiöntöm. A nagyobbik tó halaknak, a kisebbik ragadozó rovaroknak van kialakítva. Egyikben sem látni szúnyoglárvát soha.
máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hogy lehet felismerni a kikelés előtti formákat? Akkor igazából ez lenne a kulcs, ki fogok amennyit tudok hogy hogyan az egy másik kérdés de örülnék tippeknek hogy minél hatékonyabb legyen és amikor ezek a formák megjelennek akkor en is ki tudom öntenteni az egészet...
máj. 31. 05:05
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Max úgy, ha a vizet átszűröd egy sűrű textilen, ezek meg fennakadnak. De én tuti nem adnám nekik, mert 1000 fertőzést bevihetsz így az akváriumba. Gondolom a tetőről lett a víz, amire a madarak kuláznak, stb. Az esővíz se olyan pacel tiszta már manapság. Felejtsd el. Aranyos, hogy gondolsz a halaidra, de inkább vegyél boltban élőt.
máj. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!