Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt gyógyul meg...

Mennyi idő alatt gyógyul meg az aranyhal?

Figyelt kérdés

Beszorult a műnövénybe az osztott farkú aranyhalam. Szerintem a nagy küzdésben sérült az uszonya. Külön kellett tennem, mert nem hagyta békén a többi. Lehet érezték rajta, hogy gyenge és ki akarták fárasztani.(kergették és feltolták hátulról a víz tetejére). Már egy hete jól van, de nem merem visszarakni, nem tudom mennyi idő múlva gyógyul meg, ha esetleg lett rajta sérülés, hogy ne érezze meg a többi.

Eddig sose bántották egymást, 10 éve vannak halaim.



máj. 29. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt te látod, mennyire gyógyult meg...

Nem tudom mennyien vannak a többiek, de ha van rá lehetőséged, a többieket karanténoznám, és a sérültet tenném vissza. És pár nap elteltével tenném hozzá a többit, kezdve a legbékésebbel, és a legdominánsabbat hagynám a végére.

Ha erre nincs lehetőség, akkor csak a legdominánsabbat vedd ki, cseréljenek helyet, és pár nap múlva rakd vissza azt is.

máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem látni (már) sérülést.

Pont ezért nem tudom mikor gyógyul meg.

Nem is tudom, hogy érezhette a többi, mert nem volt sebe.

Köszi. Én is erre gondoltam, hogy a dominánst kiteszem. Mert egy óra nem volt elég neki múltkor.

máj. 29. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy helyen vannak? Biztos, hogy sérülés van a háttérben?
máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig is ennyien voltak, nem volt probléma. Az új hal dominál, pedig még kicsi. 200 l
máj. 29. 20:09
 5/8 A kérdező kommentje:

Be volt szorulva két napig. Nem otthon lakok, nem vették észre. Amikor kiszedtem,fel volt fordulva és kicsit felfújódva. Tépettnek nézett ki a farokuszonya.

Azt hittem nem marad meg.

1-2 óra alatt megfordult, azóta eszik, vígan úszkál. Egy hete külön van.

És nem látom a sérülést, nem tépett az úszony, de a három szétágazódóból egy le van biggyedve, az nem mozog, amikor úszik. Nem látni rajta sebet, pikkely sérülést.

máj. 29. 20:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Viszont lehet, hogy a dominánsabb elől menekült be a növénybe.

De nem hiszem, mert fél éve is volt ilyen eset, amikor még az a másik hal nem volt itt.

máj. 29. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már nyugodtan visszateheted, ha gyógyult. Aztán nézz rá néha, ha még tapasztalsz kergetőzést, kiveszed megint, de kétlem, hogy tovább bántanák.
máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy hónapja van külön. Visszatettem, elkezdte vele csinálni a másik kettő.
jún. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!