Melyek a kötözős, igénytelen akváriumi növények?
Lomariopsis lineata ez jó lehet?
Aubias és cryptocorine-t látok közötve.
A kötözősöknek nem kell táptalaj, igaz?
A világ legigénytelenebb akváriumi növénye a gömbhoha.
Azt csak beleteszed és elvan magának.
Legigénytelenebbek általában az anubias-félék, páfrányok, mohák, bucephalandra, ilyesmik.
“A kötözősöknek nem kell táptalaj, igaz?”
Nem kell, sőt, általában talaj sem kell nekik. Mármint a rizómájukat/ gyökértörzsüket nem is szabad elültetni. Az ilyen tipusú növények rendszerint a gyökereikkel megkapaszkodnak a felületen s a vízből vesznek fel minden szükségeset. Talajból nem vagy csak ritkán.
“de az nem ad elég oxigént meg búvóhelyet a srácoknak”
Mármint te most egy szűrő vagy bármi vizet mozgató berendezés nélküli akváriumot akarsz összehozni? Mert ha van gép ami mozgatja a felszínt akkor történik elég gázcsere.
Ha a növények oxigéntermelésére akarsz támaszkodni akkor inkább gyorsan növő fajok legyenek többségben mert a korábban felsoroltak mellett megfullad egy hal. Persze a szűrő nélküli akváriumok annál kicsit összetettebbek minthogy én tudnék mesélni róluk, pláne pár mondatban.
Még mindig én vagyok (54 L-re tervező), és az Eheim szűrő már fix, hogy az lesz. De azt hittem, hogy az kizárólag a nitrogén ciklust biztosítja, meg kicsit keveri a vizet. Azt gondoltam, hogy az oxigént a növények termelik majd oroszlánrészt. Pont ezen gondolkodtam, hogy honnan lesz éjszaka is oxigén. De akkor ezek szerint a szűrő bevisz elég oxigént?
Honnan tudjam, hogy mennyire kell erős szűrést csinálni, hogy jó legyen az oxigén?
“Még mindig én vagyok (54 L-re tervező)”
Jahogyja, így már világosabb.
“De azt hittem, hogy az kizárólag a nitrogén ciklust biztosítja, meg kicsit keveri a vizet. Azt gondoltam, hogy az oxigént a növények termelik majd oroszlánrészt. Pont ezen gondolkodtam, hogy honnan lesz éjszaka is oxigén. De akkor ezek szerint a szűrő bevisz elég oxigént?”
Persze a növények is termelnek oxigént viszont ahogy írod ők is ugyan úgy oxigénfogyasztókká válnak. Szóval átlag körülmények között nem az álltaluk termelt némi többletre (már ha van) támaszkodunk. Helyette a szűrővel fodrozzuk a felszínt. Ez elősegíti a gázcserét (az oxigénét is). Ezért van az ,hogy például a gyors folyású patakokból/ folyókból származó halak néha érzékenyek az oxigénszintre mert természetes élőhelyükön van bőven. Plusz ezek általában hűvösebb vizek s hidegebb vízben több az oldott oxigén. Azt hiszem a palacsinta algázók pont ilyen hűvösebb, oxigéndús patakokból származnak.
Míg az álló/ lassú mozgású, meleg vizekben kevesebb s ott jellemzően olyan fajok élnek amik alkalmazkodtak ehhez például kiegészítő légzési módokkal, pl: labirintkopoltyú, bőrlégzés, béllégzés stb.
Átlag díszhalnak elég ha normális tempóban fodrozódik a felszín. Nem kell csobogjon meg cunamit csináljon. Egyszerűen irányítsd a szűrőt úgy ,hogy a felszín fele nyomja a vizet. Egyébként légpumpás szűrők is ezt csinálják: nem a buborékok oldódnak be mert ahhoz általában túl nagyok. Helyette a buborékokkal megtörik s mozgatják a felszínt.
Lehet eddig neked nem linkeltem de akkor kost megteszem:
[link] , [link] , [link] , [link]
Sok-sok hasznos infót megtalálsz :)
Anbias és mycrosium amit ajánlanék kötözésre.
A cryptocorynéket nem kell kötözni,nekik csak a talajba kell táptapbletta,de nagyon sok változatuk van ezért jól be lehet változatosan borítani velük az akváriumot.
Köszönöm mindenkinek.
A linkeket is olvasom.
a jávai mohának sem kell táptalaj, ha jól értem? és az a kis gerinctelenek alá való?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!