Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás jó lehet?

Ez az összeállítás jó lehet?

Figyelt kérdés

130 L


1. átmosott kavics, víz betölt, klór kipárolog 3 nap nap


2. növények betelpítése

gömbmoha (4-5 db)

Vallisneria americana (1 db)

+

1-2 db süncsiga

1-2 db hagymacsiga


3. garnélák betelpítése

10 db amano garnéla



4. ha azt látom, hogy kell akko halak betelpítése

nagyon max 2-3 db Crossocheilus reticulatus


szűrést így is muszáj tenni bele?



2022. máj. 10. 11:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tudtam én, hogy van ilyen!


A LED milyen, mikor kell és mennyit jár? Azt nem lehet kiváltani nyáron legalábbis sima napfénnyel?


Hogy megy az etetés (miből, mikor, mennyit)?


A plankton mennyi idő alatt alakul ki? A csigát csak utána szabad beletenni, vagy már pár nappal az indítás után?

2022. máj. 11. 17:01
 12/15 anonim ***** válasza:

11

A minden víz technikában van szűrő fűtő is. Nincs olyan amilyenre te gondolsz.

A LED nem a halaknak kell hanem neked. Ha nincs lámpa elég sötét tud lenni az akva és sokkal kevésbé lesz látványos főleg egy 130l-ben.

Szokták mondani halaknál annyit kell bedobni amennyit 1-2 perc alatt megesznek naponta 1X. Nem tudom ez csigáknál rákoknál mennyire tér el.

A csigák szívós állatok (ha én döntenek nem raknék bele mert szaporodnak mint a nyulak) nem lesz baja ha előtte rakod be, de megköszönné ha étellel telibakvába tennéd be alapból.

2022. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Léteznek ilyesmi irányzatok (el natural meg ilyesmik) amik a minél kevesebb mesterséges technikára törekednek. Tehát végül is lehet szűrő (mint gép) nélkül működő akváriumot létrehozni, de szűrés (mint biológiai folyamat) nélkül nem igazán. A napfénnyel meg az a baj ,hogy bár szó szerint az a legtermészetesebb de szinte semennyire sem szabályozható, legfeljebb ha túl sok van belőle akkor játszadozhatsz sötétítéssel de azt nem igazán tudod befolyásolni ,hogy mettől meddig milyen fény menjen.

Én ugyan még nem foglalkoztam ilyesmivel ezért ajánlom ezeket, biztos találsz hasznos leírást:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

6,10-vagyok, szerintem 11-nekem szól.

1. 2W-os hidegfényű led modul, 10-órát jár.

2. mivel értelmesebbnek tűnsz az átlagnál nem szeretném ha követnél hanem kialakítanád a saját módszeredet, aztán későbbiekben megoszthatnánk az infókat. Ezt hívják eszmekereskedelemnek, én is szeretnék ötleteket kapni.

A plankton téma roppant messzire vezet, napfénnyel könnyen működik de télen is folytatni akarod majd és ez mire x-év múlva hatékonyan működni kezd lehet hogy eldobod majd az algakaparód, talajporszívót, co2-rendszert, Ro-szűrőt, nitrifikáló ágyút, víztesztet, talajporszívót, hiánytünet elemzést. Kapsz helyettük egy rakás új problémát. Persze ezt a szintet én sem értem el de néha már súroltam.

3. Csak a növényi plankton alakul ki magától, az zoo-planktont oltani kell. A csigát csak később tedd bele, ha már megjelentek az algák.

2022. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet kísérletezni szűrő nélkül de akkor a halakat mindenképpen hagyd ki.
2022. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!