Hogyan és mennyi időnként tisztítsam az akváriumomat?
Az akvárium mérete: kb 100L, 50cm széles, 25cm magas
Én 2 hetente szoktam takarítani, de mivel az egyik halam darakóros lett (biztos), ezért úgy tudom többször kell tisztítanom. Egy kicsit utánna olvastam, és láttam hogy valami talaj porszívózás is szükséges?! Mennyibe kerül? Be tudom szerezni állat kereskedésben, vagy csak rendelni tudom?Ha tudsz segíteni írd meg kérlek!🙏
Hát... nem is tudom hol kezdjem, csak azt, hogy nem háttal kéne kezdeni. :D
Kezdjük a könnyebbikkel.
Aljzattisztítót akárhol tudsz venni, meg kb. 50 ft-ból össze is tudsz rakni egyet olyan nettó két és fél perc alatt, csak levágod egy fél lityós pet palack alját, a szájára meg ráerősítel egy gumicsövet, és kész.
Jöhet a neheze.
Milyen időközönként kell takarítani... pontosítani kéne , mit értesz takarítás alatt, mert valaki szétszedi az egész aksit, minden kitakarít, vizet cserél, és ez a takarítás.
Ilyet pl. soha nem kell csinálni.
Olyat esetleg lehet, hogy szétszeded az egészet, kimosod az aljzatot, lesúrolod a dekorációt, de ilyenkor a víz nagy részét kötelezően meg kell tartani, illetve a szűrő takarítását a lehető legtávolabbi pontra időzíteni, tehát ugyanakkor szigorúan tilos, és 1-2 héten belül se javasolt.
Ilyen szétszedős aljzatmosós takarítást mondjuk úgy 3-5 évente esetleg meg lehet ejteni, ez függ a szűréstől, és pl. az említett aljzatporszívózástól.
A szokásos "takarítás" az meg annyi, hogy heti 30% vízcsere, aljzatporszívóval leszívva, meg az üvegről letolod az algát, szűrő szivacsát, ha nagyon eltömődött, és már alig forgat, akkor nagyjából kinyomkodod az aktuálisan leszívott akváriumvízben. De ezt is lehet, hogy csak több havonta kell megejteni. Volt olyan külső szűrőm, hogy egy évig nem szedtem szét.
A darakór...
Na ez kemény menet. Sok esetben elbagatellizálják ezt a betegséget, pedig nem szabadna félvállról venni.
Azért javasolják sokan a gyógyszer nélküli "kezelést" mert a hatékony gyógyszerezéssel brutálisan legyengíted az egész akvárium rendszerét, az összes lakójának az általános erőnlétét, sőt, helytelen kezeléssel még tovább ronthatsz a helyzeten.
A gyógyszer nélküli "kezelést" meg azért teszem "" jelbe, mert az meg nem kezelés. 1000-ből 1 esetben jön be.
Az biztos, hogy a többszöri tisztítás a darakór ellen kb. annyi mint hátsófali infarktusra a piócás ember.
Meg olyan se nagyon létezik, hogy 1 halad darakóros. Olyan inkább létezik, hogy még csak 1 halon látod.
Az esetek 99%-ában, ha 1 halon látható, akkor az egész akvárium fertőzött, és nem az egyes egyedeket, és nem is összességében az összes halat kell kezelni (mondjuk külön akváriumban) hanem kompletten az egész akváriumot.
Ez alól kivétel, ha mondjuk frissen beszerzett, gyenge immunrendszerű halnál jelentkezett a látható tünet, akkor lehet adni egy esélyt a külön kezelésnek, külön tartályban gyógyszerezni.
Javaslom ezt a 2 részes cikket, hogy megértsd a parazita fejlődési ciklusait, hogy értsd, hogyan, mikor lehet ellene felvenni a harcot.
"Minél sűrűbben takarítasz annál jobban irtod őket"
Mármint az aljzatot. Igen, ez logikus, hogy segít valamennyi, de ha fertőzött az aksi, és minden hal, csak még nem látszik, akkor ez már nem sokat lendít a dolgon.
Kedves 4.válaszoló!
Köszönöm a hasznos válaszodat!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!