Parakill egészséges halnak?
Milyen növények?
Fény milyen s mennyit megy egy nap?
Növénytápozás van-e (s ha van arról is írj mindent)?
Talaj?
Dekoráció (gondolok itt műanyag tárgyadra/ műnövényekre, bármire)?
Szűrő (és a levegőztető) pontos típusa/ márkája? Folyamatosan megy? Hogyan takarítod/ tervezed takarítani?
Vízcserék mikor, mennyi, hogyan?
Halaknál azt írod egyedül van majd hozzáteszed ,hogy ancival. Tehát van egy anci is? Neki amúgy hosszútávon kicsi ez az akvárium, kb 90-100 litertől tartható. Betta mellé ilyen méretben inkább csigákban gondolkodj. De ne most hanem majd aztán valamikor amikor rendeződtek a dolgok.
2 noveny, lotyivel es koronggal tapozva, feny nincs. Munoveny 4 van, meg egy hid. Talaj fekete. Feny csak az ablakon jon be.
Szuro carol 600-as, levegozteto passz, de stabil, folyton mennek. Hofok kb 27 korul stabilan.
En sehogy sem tervezem takaritani, majd az uram: szepen a szurot, meg a talajporszivozast.
Vizcsere 30% hetente/kethetente, alott vizzel.
Ket anci (kicsi a hely, ertem, de nem most jottek, elvannak), meg a betta.
Tobb allat biztosan nem fog ide jonni, ok harman boven elegek. Az ancik sokig voltak igy is csak kettesben.
A szűrő áramlását mindenképpen erősen meg kell törni, hogy alig mozogjon a víz!
Ez ugyan lecsökkenti az áramlást, ami miatt jobban össze fog gyűlni az aljzaton a mulm, de ha rendszeres a talajporszívózás, akkor ez a probléma megoldott.
A nagy áramlás viszont stresszeli a bettát, a stressztől viszont nem működik az immunrendszere, ami miatt nem tud védekezni ilyen, és hasonló kórokozók ellen!
A másik, hogy az aljzatporszívózás, a szűrő szivacsának óvatos kinyomkodása, leszívott akváriumvízben (!) és a heti 30% részleges vízcserék gyakorlatilag elegendők "takarításnak" ezen felül nem kell bolygatni az aksit, nem kell szétszedni, nagytakarítást végezni, max néha szivaccsal letörölni az algát az üvegről, és ennyi.
Igen, tudom a takaritast, csak en biztos hogy nem fogok belenyulkalni.
A vizfelszint minimalisan mozgatom, de az akvarium feletol mar semmi sem latszik, vissza is folytottam a szurot.
Egyelore tetszik neki ez a dolog, nem is viszi ot el az aramlas, kenyelmesen uszkal.
“2 noveny, lotyivel es koronggal tapozva,”
A “lötyiről és korongról” jó lenne tudni ,hogy pontosan micsodák. Na meg magukat a növényeket is ismerni kellene mert anélkül nem tudni ,hogy milyen fényt és tápanyagokat igényelnek. S ha több tápanyag megy mint amit ők felvesznek akkor azt az algák kezdik felvenni.
“feny nincs. Munoveny 4 van, meg egy hid. Talaj fekete. Feny csak az ablakon jon be.”
A műnövényt meg műdíszeket nyugodtan kiszedhetitek. Veszélyesek mert mérgező anyagok szabadulhatnak ki belőlük. Ha használni akartok mesterséges dekorációkat akkor inkább kerámia bújókat használjatok, vagy kókuszhéjat. Boltban árult követ-fák is szép dekorációk (a természetből begyűjtött verziójuk más és hosszabb téma).
Ami a fényt illeti igaz ,hogy a napfény a legtermészetesebb s legjobb viszont nem feltétlenül akvarisztikai célokra. Nem szabályozható ,hogy mikor mennyi menjen s ha oldalról kapja a fényt, nem felülről, akkor az “természetellenes” is. Szóval azért nem ártana valamilyen világítást beszerezni. Rengeteg féle világítás létezik és sok kérdés volt már ebben a témában is, érdemes lenne párat elolvasni ,hogy jobban átlásd a témát.
“Szuro carol 600-as, levegozteto passz, de stabil, folyton mennek. Hofok kb 27 korul stabilan.”
A hőfok rendben.
Ahogy nézem a szűrő is jó lesz ide, de az áramlás megtörésére tényleg figyelj oda mert a betták rossz úszók, nem szeretik a nagy áramlást. Szinte 0 sodrás jó nekik s persze emiatt alaposan kell talajporszívózni.
“En sehogy sem tervezem takaritani, majd az uram: szepen a szurot, meg a talajporszivozast.
Vizcsere 30% hetente/kethetente, alott vizzel.”
A heti 30% vízcsere is rendben van. Mondjuk amíg nem alakul ki biológiai egyensúly addig mehet 2 naponta 15-30% is. 4-5 hét után (mikor már gyógyszer sincs a vízben s eltelt 4-5 hét) fokozatosan álljatok át a heti 30%-ra.
Ha ez tiszta akkor gondolom tudjátok ,hogy a szűrőt nem szabad csap alatt klóros vízben mosni.
“Ket anci (kicsi a hely, ertem, de nem most jottek, elvannak), meg a betta.
Tobb allat biztosan nem fog ide jonni, ok harman boven elegek. Az ancik sokig voltak igy is csak kettesben.”
Most még elvannak az ancik. De hosszútávon ez kevés lesz nekik.
Ha nem egyértelmű hogy tényleg darakóros akkor muszáj vele várnod amíg biztosan meg nem állapítod.
TIPPEK A DARAKÓRHOZ:
Ne tedd karanténba a halat/halakat a többi egészségestől mert a darakór bemegy az akvárium talajába, így az egészet kell takarítani, eltávolítani stb., Ha nem szeretnél gyógyszert használni ajánlom az egyszerű konyha sót (1 kávéskanálnyi/50 liter)., A szűrőd FOLYAMATOSAN menjen, SOHA ne húzd ki., MIN 10 napig kezeld az akváriumodat., Etetést függezd fel, vagy nagyon keveset adj., Emeld fel a fűtés 27-29C°-ra.
Köszönöm a választ, nem darakór volt, igazándiból semmilyen betegség. Etetést változtattam, kezeltem baketrialis, parazitas… mindenfele betegsegre az akvariumot, de a hal viselkedese nem valtozott. Most már két hónapos, de ugyan ugy vakarozik a talajhoz, de csak a feontuvegnel. En elfogadtam igy, ha betegseg lenne, mar bele kellett volna haljon. Szerintem ez csak valami furcsa tikkelese, amivel egyutt elunk majd szepen.
Neha egy-egy pikkelyet kidorzsoli, de ezek nagyon szépen, hibatlanul be is gyogyulnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!