Mennyi halat tarthatok egy ~120 literes akváriumban, és mekkora világítás kell rá?
Kisebb méretű, trópusi halakban gondolkozom. Ezekből hány darab mehet? 1 fajtát szeretnék ami talajlakó meg egy másik, ami vízközt úszik.
Az a baj, hogy erre az akvára pont nem jó a fénycső, mert 60 vagy 90cm hosszú van, ez meg 80hosszú
Néztem ledet:
Aqua week raptor d800
48watt 2880 lumen rgb led
Chihiros a-801 50watt 7200 lumen 5730fehér led
Twinstar 90B 2600 lumen rgb led(ez a legolcsóbb)
Odyssea D800L led 36 watt
Melyiket vennétek?
Nem akarok nagyon igényes növényeket.
Melyik lámpát vegyem?
Aljzatnak 1-2cm tóföld + 5cm sódert gondoltam.
Néztem youtube-on videókat, szemre a twinstarnak és az aqua week világításnak tettszettek jobban a színei. Melyik a jobb:
25lumen/liter rgb leddel, vagy 40-50lumen/liter sima fehér leddel?
Igyekszem a legjobb tudásom szerint segíteni s remélem tudok valami hasznosat mondani.
“Kisebb méretű, trópusi halakban gondolkozom. Ezekből hány darab mehet? 1 fajtát szeretnék ami talajlakó meg egy másik, ami vízközt úszik.”
Kisméretű alatt olyan 4-5 cm körülre gondolsz? Nem írtál konkrét fajokat de gondolom ezek alapján csak rajhalakat akarsz, talajra mehet legalább 6-8, vízközt 10-12 vagy kicsit több, attól függ, ha valami kisebb kerül akkor akár 15-20 is mehet. Talajszinten is igaz ,hogy ha valami nagyon apróság lesz akkor mehet kicsit több.
“Az a baj, hogy erre az akvára pont nem jó a fénycső, mert 60 vagy 90cm hosszú van, ez meg 80hosszú”
Igen, ez mondhatni tipikus eset mikor ott a 80 cm akva de fene se gyárt (vagy csak nem lehet?) pont ráillő fénycsövet :D Egy 60 cm-es jól fényterelőzve működhet, a 90 cm meg ugye kilóg s van akit zavar.
“Néztem ledet:
Aqua week raptor d800
48watt 2880 lumen rgb led
Chihiros a-801 50watt 7200 lumen 5730fehér led
Twinstar 90B 2600 lumen rgb led(ez a legolcsóbb)
Odyssea D800L led 36 watt
Melyiket vennétek?”
Sajnos egyikkel sincs személyes tapasztalatom. Másoknak viszont van s ezeket mind gyakran látom csupa pozitív visszajelzéssel. Igazából ha tényleg nem lesznek igényes növények akkor szinte bármelyik jó lehet.
Minden esetre itt van pár egész jó oldal illetve hasonló kérdések, hátha segítenek:
[link] , [link] , [link] , [link]
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
#3-as köszönöm a segítséget.
Segítettek Facebook akvarista csoportban, elvileg jó lesz a twinstar világítás, meg is rendeltem.
Kb. 90%-ban már biztos vagyok a fajtákban is: izzófényű pontylazac és panda páncélos harcsa.
Tudnék fillérekért használtan 2 fajta szűrőt: fluval 207 vagy tetra ex800 plusz, szerinted ezek jók? Ha igen, melyiket vegyem? Egyébként 80x40x40 az akvárium.
Ha csak ezek a halak lesznek (vagy legalább is ezeknél nem sokkal nagyobbak) akkor mehet pandából 8-10 is, izzófényűből akár 15 vagy picit több, ez a szűréstől is függ.
Rákerestem a szűrőkre és ha jól láttam akkor a tetra olyan 100 liter körül mozog míg a fluval-ra 60-220 litert írnak. Azt ugye tudjuk ,hogy az alsó határ számít s ha csak nem néztem be valamit akkor ez a fluval valamivel kisebb mint 100 literes akváriumoknál megbízható. A tiéd meg ugye 128 literes, szóval valszeg’ a tetra jobb lenne. Na meg azt is vedd figyelembe ,hogy melyikhez tudsz könnyebben alkatrészeket beszerezni ha esetleg valami tönkremegy (de ezek ismertebb márkák szóval gondolom ha máshol nem is de neten tudsz rendelni).
Illetve a külső szűrő mellé nem árt egy belső is több okból. Egyrészt idővel megrakódik a külső annyira ,hogy még nem kellene szétszedni de már annyira nem nyomja a vizet így az áramlás nagyja a belsőre marad, másrészt megoszlik a munka a gépek között s így nem akkora gáz ha megadja magát az egyik. Igazából ha a floval mellett döntesz akkor a kisebb méretét tudod ellensúlyozni egy jobbacska belső szűrővel. Szóval kikerülhető az is ,hogy utólag “megbánd” a döntésed mert mindkét esetben ki lehet hozni kb egyforma eredményt.
Köszi! Akkor marad a tetra.
Még 1 kérdés, aztán igérem nem zavarok többet:D
A belső szűrőt a külső kifolyójával szembe állítsam?
Egyáltalán nem zavarsz, szívesen segítek ha tudok :)
Úgy érted ,hogy a külső az akvárium egyik végén, belső a másikon szembe? Nagyon hosszú akváriumoknál szoktak ilyesmiket ahol már a két áramlás nem is nagyon találkozik s így 2 “körforgás” lesz az akvárium két felében, középen meg csendesebb a víz. A tiéd nem olyan nagy, mehet egy oldalra mindkettő.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!