Hány napig kell érlelni a szűrő szivacsot az akváriumban?
Nagyjából 3-4 hét után szaporodnak el érdemleges mennyiségben a lebontó baktériumok, utána lehet fokozatosan 1-1 hét csúsztatással betelepíteni a halakat. Azért kell a hetes csúsztatás ,hogy a baciknak legyen idejük hozzáigazodni a halak szennyezéséhez. Az olyan megoldások mint baktériumkultúra adagolása vagy működő akvárium használt vizének beszerzése segíti a folyamatot, de nem váltja ki az időt. Mindenképp érdemes kivárni azt a pár hetet a halak érkezése előtt, ellenkező esetben gyakori kisléptékű vízcserével és szűkös etetéssel kell korrigálni a bacik hiányát. Illetve ez alatt a pár hét alatt kell némi kaját szórni a vízbe ,hogy legyen amin elszaporodnak a bacik.
Bővebben találsz leírást mindenféléről:
Bocsánat, hogy kérdezek, tudom, hogy abszolút tudatlanságra utal.
Teknős vízforgató berendezésében szűrő szivacsáról van szó?
Ha igen akkor én rosszul teszem, ha egyszerűen kiemelem, kimosom és a helyére teszem? Aztán folytatódik a teknős vizének szűrése?
#4
A szivacs (meg igazából bármilyen szűrőanyag) tisztítása úgy szokott működni ,hogy ha már annyira megrakódott ,hogy alig nyomja a vizet a szűrő akkor az akváriumból vett vízben kell kicsit kinyomkodni a szivacsot. Így viszonylag minimálisan sérül a bacitelep, ellenben ha csap alatt klóros vízben mosod ki akkor szinte mindet megölöd. Teknősök esetében kicsit “elnézhetőbb” az ilyen baki mivel ők nem közvetlenül a vízben élnek mint a halak (pl: nem abban lélegeznek, ilyesmire gondolok) ezért némileg ellenállóbbak a nitrogénvegyületekkel szemben. Ettől függetlenül ha már van szűrő akkor érdemes rendeltetésszerűen tisztítani, karbantartani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!