Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a gurámi hím vagy nőstény?

Ez a gurámi hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Kb. 2 hónapja vettem,akkor teljesen nősténynek nézett ki,de ahogy ma nézegettem elbizonytalanodtam,mintha elég hosszúkás lenne az úszója,a másik nőstényemnek sokkal kerekebb az úszója hozzáképest és egykorúak.



2021. júl. 27. 20:14
A kérdező szavazást indított:
Nőstény
Hím
Várj amíg még nő,mert nem lehet megmondani
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hím.
2021. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kicsit elbizonytalanít, hogy a másikhoz képest nagyobb és hegyesebb úszókat látsz de én így is nősténynek vélem, a hímek ebben a korban már határozottabb úszókkal rendelkeznek és rendszeresen feszegetik, parádéznak a többiek előtt. Fogadást nem kötnék rá de szerintem lány.:D
2021. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Már azt sem tudom hány helyen kérdeztem meg. Azóta én is teljesen kezdek elbizonytalanodni. Egyenlőre a másik hímem(kb kétszer akkora már mint ő) nem bántja,igazáből tőle féltem nagyon. Veszekedni nem szokott,egyedül a másik nőstényemmel kergetik csak egymást oda-vissza. Még akkor azért odafigyelek rá,örülnék neki ha velem maradhatna.


A korát nem igazán tudom de az biztos,hogy mikor vettem a boltban,3an voltak(a boltos csaj nem tudta megmondani a nemüket természetesen)ahogy néztem volt 1 hím,2 nőstény de akkor már konkrétan látszottak az úszóikon,nyilván a 2 nőstényt vettem meg. Csak mintha az utóbbi héten "nyúlt" volna meg neki.

2021. júl. 28. 09:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt van,hogy milyen voltymikor elhoztam. Ekkor még szerintem sokkal kerekebb volt neki az úszója.


[link]

2021. júl. 28. 09:28
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem lesz itt gond, van egy domináns hímed és már párt is választott. Ha ikrázni kezdenek igyekezz jobb feltételek biztosítani az akvárium valamelyik szélén, hogy ne középen legyen a habfészek, így nagyobb lesz a menekülőtér. Ha mégis hím lenne valószínűleg alárendelt lesz de ha van hely akkor megtűri addig amíg elfogadja a helyét. Még egy nőstény bevállalható lenne ha van elég hely, akkor a figyelem is oszlik. A növényeket hagyd szaporodni azok is elősegítik a békét.:D Amúgy ha két domináns hím egy akváriumba kerül 300-400 literben is megtalálják egymást, hiába van egy csapat lány mellettük.:D
2021. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!