A 25-30%-os víz cserénél jó a sima flakonos ásványvíz?
Az ásványvíznek igen magas az ásványi anyag tartalma. A klórt egyszerű forralás-lehűtés módszerrel el lehet távolítani a vízből.
Milyen halaid vannak?
Ásványvíz semmiképpen!!!
A razbóra erősen lágyvizes, a cory is...
A csapvíz is kemény nekik, az ásványvíz még keményebb.
Ha csak klór van a csapvízben sok, az abszolút nem probléma, egyszerűen állni kell hagyni egy fél napig, ennyi a teendőd.
Kell egy 20 literes vödör, este megengeded vízzel, éjszaka senkit nem zavar, reggel cseréled.
A csapvíz keménységének a csökkentésére pedig kiváló az ioncserélt víz, csak macerás állandóan cipelni.
Minden esetre ha ioncserélttel akarsz lágyítani, akkor mérjél!!!
Sokat!
Ne vaktában lágyíts, hanem tudd hogy mit csinálsz.
Állíts be egy keménységet, egy bizonyos aránnyal, és onnantól mindig azt az arányt tartsd, pl 50-50% csapvíz és ioncserélt.
Az elpárolgott mennyiséget pedig 100%-ban ioncserélttel pótold.
Ahogy az 1-es és 3-as írta, csak “kiegészítésképpen” hozzáfűznék ezt-azt.
Szóval ahogy írták a klór ellen bőven jó ha pihenteted a vizet. Ha csak ennyi a baja a csapvizeteknek akkor nincs baj. Amúgy is klóros a vezetékes víz tehát így is úgy is ajánlott pihentetni vagy klórtalanitót/ vízelőkészitőt használni, de a pihentetés a legegyszerűbb.
A keménységről röviden annyit ,hogy van ugye a Gh azaz az összkeménység, és a Kh ami a változó vagy karbonátkeménység. Előbbi mindig magasabb kell legyen az utóbbinál, az a legjobb ha a Kh kb fele a Gh-nak. A te esetedben mondjuk Kh= 3-4 és Gh=6-8 szerintem jó lenne.
A mérésükre sokféle teszt létezik. A papírcsíkosak a legkevésbé pontosak, legfeljebb irányadónak jók. A csepptesztek más jóval pontosabbak. A leginkább használatosak a Neptun és a JBL tesztjei. A Neptun olcsóbb s egyben meg tudod venni az Gh-t s Kh-t, de kevésbé pontos. A JBL pontosabb de drágább s külön van a két teszt.
A lágyításhoz írták ,hogy macerás mindig venni az ioncserélt vizet. Hosszútávon egyszerűbb beszerezni egy RO szűrőt. Igaz ,hogy általában kétszer annyi “szennyvizet” termel mint lágyat, de a “szennyvíz” még mindig felhasználható mondjuk WC öblítésre vagy ilyesmi.
Rendszeresen ajánlom ezeket az oldalakat. Az akvarista lexikonon a “hasznos számítások” fülnél ki tudod számolni ,hogy mennyi vizet kell összekeverj ha tudod a csapvized keménységét s ,hogy mennyi vízre van szükséged, de ennek ellenére azért mérd le a végeredményként kapott vizet ,hogy passzolnak-e az értékek.
Kiegészítést a többiekhez:
Gyanítom a halak alapján, hogy egy kicsi akváriumod van. Ennyi vízhez még jó az ioncserélő műgyanta is. Ehhez kell egy vödör, amiben lágyítod a vizet és egy belső szűrő, amibe gyantát teszed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!