7 éves kisfiú szeretne akváriumot aranyhalakkal, milyet ajánlotok, amiben gyönyörködhet?
Köszönök mindent, általánosan mondta ő is, hogy "aranyhalak", nem látott mást mesében sem igazából. Rá is kerestem, vannak szebbek, hálás vagyok nektek.
Igen, idő kevés, pénzt nem sajnálom.
A szépet szeretnél, akkor aranyhal kilőve, mert egy döglődő állat minden, csak nem szép. Az meg egy kezdő akváriumban nagyon hamar elég ebbe a stádiumba.
A filmes díszleteket fél órára rakják össze, nem a valóságot tükrözi.
Az eladó meg cápát is elad neked, ha azt kéred, de az ő "szakértelme" szintén nem változtatja meg a valóságot, így rövid időn belül csak döglött halad lesz.
Ha 1 "nagyobb" halat akarsz, akkor vegyél neki egy hím bettát.
Egy szokványos 54 literes akváriumban elvan. Viszonylag meleg víz, sok növény, fedett akvárium kell hozzá.
Vagy 1 pár törpegurámi. Hasonló feltételekkel.
Ha több kisebb lenne jó, akkor ugyanekkora méretbe be lehet tenni, mondjuk 10-12 db hím guppit. Mindenféle színűt! Nőstényeket ne tegyél mellé, mert extra gondot fogsz okozni magadnak!!!
Még egy fontos dolog!
Az akvarisztika, nem haltartás! Nem egyszerű dolgot vállalsz!
Itt nem 1 állat, vagy néhány faj gondozásáról van szó, mint egy kutya, vagy hörcsög esetében!
Itt az állatoknak annyi az összes élettere, az akváriumban esznek, ürítenek, ezért ez egy érzékeny, összetett rendszer, ahol minden mindennel összefügg.
Úgyhogy ha életet akar maga köré, akkor a legjobb választás, mert egy akvárium az maga a természet, viszont a természet lemásolásához elengedhetetlen némi lexikális tudás.
Enélkül viszont csak egy hullaház lesz mellette (már elnézést a morbid hasonlatért, de csak ezen az oldalon kb naponta futunk bele olyanokba, hogy full kezdők , legalapvetőbb ismeretek nélkül belevágnak, aztán csodálkoznak a totális kudarcon) .
Ugródeszkának innen a kezdőknek, és az akvárium fejezeteket olvasd át:
Csatlakozom, a harcsák nagyon vicces kis jószágok.
Pár csiga is jól mutat, a nyúlcsigák is jópofák, szép nagyra nőnek, de nem szaporodik eszetlenül, ellenben takarítja a maradékokat, viszont azért néha egy kis főtt zöldséget meghálálja, azzal, hogy nem zabálja meg a növényeidet :D Szívósak is, betta mellett jó párosítás.
Ajánlom még a Low Tech Akvacsoportot a fb-on, vagy Bíró József - Akvarisztika kezdőknek c. könyvét.
De ha tényleg keves az idő, akkor egy szakembert megbíznék az akva kialakításával a helyedben, mert tényleg mire képbe kerülsz mindennel... :/ Hááát.
A világért nem szeretném firtatni ,hogy kb mennyi az a “kevés idő”, de egy akváriumot optimális esetben legalább 3-4 hétig halak nélkül kell járatni ,hogy elszaporodjanak a lebontó baktériumok a szűrőben. Amennyiben nem szeretnétek majd’ egy hónapot “vesztegelni” tudok mondani egy módszert amit akkor szoktunk ajánlani amikor valaki semmit nem érő technikával állított össze akváriumot s azt kérdezgeti ,hogy miért döglenek a halai. A módszer lényege a gyakori részleges vízcsere.
Röviden, tömören: a halak a vízbe ürítenek meg minden egyéb élettevékenységüket ott végzik. Ebből lesz ammónia ami egy kis dózisban is nagyon mérgező nitrogénvegyület. A szűrőben megtelepedő nitrifikáló/ lebontó baktériumok átalakítják ezt nitritté majd nitráttá ami már kevésbé mérgező. A nitrát egy részét felhasználja a növényzet (amennyiben az jól fejlődik és vannak gyors növésűek is), másik részét a vízcserékkel távolítjuk el.
Tehát a te esetedben először döntsd el ,hogy max mekkora akvárium fér el, ez az egyik legfontosabb infó mert kb minden e körré épül. Enélkül csak általánosan tudunk beszélni s nem tudunk mondjuk konkrét szűrőt vagy halakat ajánlani. Beszerzed az akvát s külön-külön veszel hozza szűrőt, világítást, aljzatnak valót, növényeket stb. Mindezekben tudunk segíteni s ha időm lesz kitérek rájuk majd kicsit részletesebben. Összerakod s leghamarabb 1-2 hét múlva (mondanám ,hogy már egyből másnap, de mégis csak na, húzós) beszerzed a halakat. Ez után kb 2 naponta csinálsz 15-30% vízcserét azonos hőfokú klórtalanított vízzel (utóbbi eléréséhez elég ha 1 napig hagyod pihenni a vizet de egy klórtalanitó vagy inkább egyből egy vízelőkészítő praktikusabb/ gyorsabb), heti 1 talajporszívózással egybekötve. Legalább 4 hétig csak igen keveset szabad etetni, utána is csak fokozatosan átállni normál adagra. Heti 6 nap etetés napi 1x, 1 nap koplalónap.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!