Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrő jó egy bettának?...

Ez a szűrő jó egy bettának? Ha nem, milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Aquael Fan Filter 1 plus szűrőm van. 60-100 literig. Legkisebb teljesítménye 50l/h. Maximum 320l/h. Valahol azt olvasom, hogy ez jó neki, van ahol azt, hogy nem. Tapasztalatból szeretnék hallani válaszokat. Ha csak külsőszűrő, vagy 15.000 Ft feletti jöhet szóba, akkor még hanyagolom a bettát, de a szűrő ajánlatokat elfogadom.

2021. ápr. 15. 10:43
1 2
 1/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mekkora az akvárium?

Bettának kb pangó/ álló víz kell, vagy ha van is sodrás az is csak minimális. Értelemszerűen a legnagyobb uszonyváltozatok a legrosszabb úszók, míg a kisebbek már jobban boldogulnak. Ezek alapján célszerű olyan szűrőt választani ami állítható erősségű és/ vagy lehet hozza esőztetőt/ lily pipe-ot felszerelni. Az is jó megoldás ha a vizet egyből az üvegnek vagy egy nagyobb tereptárgynak nyomja.

Azt zárójelesen hozzátenném ,hogy a gyári ajánlás alsó határa a mérvadó, szóval ha 60-100 literre ajánlott akkor az kb 60 litert visz.

2021. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a szűrő gyári alsó határa az akva litere. 60as az akvám épp ezért.
2021. ápr. 15. 12:41
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt írtam,hogy ez állítható(min,max). Csak hogy ez levegőztetős egybe, és hogy az nem-e hangos neki?
2021. ápr. 15. 12:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Neki biztos nem, max neked, de ide pont indokolatlan a levegőztető használata.

Akár le is veheted azt az átlátszó csövet a szűrő fejéről!

Ha a kiáramló víz hullámoztatja a vízfelszínt, az elegendő O2-t old be (és végzi az egyéb gázcserét) másfelől a betta ki tudja egészíteni az O2 igényét légköri levegőből is, pont ezért kell letakarni az akváriumot. (Szellőzésnek lehet hagyni rést, pl etetőnyílást.)

Így teljesen némán üzemeltethető a szűrő.

2021. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha mégis rajtahagyod a légcsövet, akkor mindenképpen támaszd ki valahogy, hogy felfelé álljon, de legalábbis a vége, mindenképpen az akváriumi vízszint fölött legyen!!!


Ellenkező esetben egy kisebb áramkimaradás, vagy rossz áramlás, dugulás (bemászik egy csiga, stb) esetén, víz mehet a légcsőbe, és ha lefelé fityeg, és a vége lejjebb van a vízszintnél, simán leeresztheti az aksiból a vizet a szobába!

2021. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Van egy kis bigyóm, ami nem engedi vissza a vizet a csőbe. 2 éve akvarisztikázok. Voltak halaim, és vannak is csak azok nagyobb akvába költöztek, és sok teóriát hallok arról, hogy a bettának kell szűrő, de mégse. Kell levegőztető, de mègse. És erre akartam választ kapni. :D
2021. ápr. 16. 15:10
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


“és sok teóriát hallok arról, hogy a bettának kell szűrő, de mégse. Kell levegőztető, de mègse”


Nem kötekedni akarok meg megkérdőjelezni a 2 év alatt felhalmozott tudásod de nekem kétségeim vannak ha ezeken a kérdéseken komolyabban “fennakadsz”.

Persze ,hogy kell neki szűrő vagy sokkal nagyobb akvárium s kellő hozzáértéssel összeválogatott növényzet. Ez utóbbival az “el natural” és hasonló irányzatokra céloztam, de maradva a szűrőnél kell valami ami lebontja a hal termelte ammóniát nitritre majd nitrátra. Majd ugye ezek egy részét a növényzet szívja fel, másik részét az akvarista távolítja el a részleges vízcserékkel stb.


Ami a levegőztetést illeti az szinte egyik halnak sem kell, pláne bettának nem. A buborékoztatás is csak annyit csinál ,hogy a felszín mozgatásával/ megtörésével segíti a gázcserét. Esetleg magas oxigénszinthez alkalmazkodott halak (pl: hűvösebb patakokból/ folyókból származó halak) esetében kelhet kiegészítésnek, azoknál is inkább nyáron kánikulák idején.

2021. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a lekezelő stilust. Többet se kérdezek semmit, ha egy picit is bizonytalan vagyok bármibe... pár hal halála után csak ki tapasztalom mi kell... azért tettem fel a kérdést, mert szerintem a betta nem az a hal, akit bebaszol a vízbe és cső. Olvastam nem 1 oldalt, és igen megosztóak a tartással kapcsolatos információk. Csak egy tippet akartam olyantól, aki már tartott bettát, és tudja tapasztalatból, hogy mi is az igazság a szűrőkkel kapcsolatban. Olvastam olyat, hogy az a szűrő, ami nekem van hangos, és stresszeli, máshol meg azt, hogy ezzel semmi baja.

Tényleg én kérek elnézést, hogy mertem érdeklődni. Végülis igaz, "csak" egy hal, mit vagyok úgy oda... ha meghal, majd veszek újat nem?...

Gratulálok...

2021. ápr. 16. 17:27
 9/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Komolyan mondtam azt ,hogy nem akarok kötekedni meg lekezelően kioktatni. Nagyon örülök annak ha te vagy bárki más kérdez, azért is van ez az oldal. Elnézést ha így jött le.


“mert szerintem a betta nem az a hal, akit bebaszol a vízbe és cső”


Szerintem se, sőt szerintem egyik hal sem olyan.

Kicsit sem vagyok a “ha megdöglik mit számít? Csak egy hal” véleményen, ezt nem tudom miből szűrted le. Nem álszenteskedek, nem tartom magam profinak, inkább “lelkes haladónak” aki szeretne segíteni a kezdőknek. Annak idején én is pocsékul kezdtem, voltak elhullások. Már kb 8+ évem benne van s még sok mindent nem tudok, sok irányzatot nem próbáltam, sok fajjal nem volt személyes tapasztalatom de ha valaki kioktatna akkor igyekeznék nem sértésnek/ támadásnak venni hanem megérteni amit mond.

Minden esetre nem ragozom tovább, a szükséges infókat megkaptad, innentől szíved joga ,hogy mit kezdesz velük.

2021. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok többet hozzátenni, mert 9-es tökéletesen leírt mindent egyrészt, másrészt csak annyit akarok, hogy elég puffancs vagy kedves kérdező. Ha valamennyire is foglalkoztatna a téma, akkor többet olvasgatnál mondjuk itt és akkor tudhatnád, hogy Tevenyereggyarto elég precíz válaszokat ad, és sose lekezelően.

Ha már 2 éve akvázol és teóriákra építkezel akkor elég gáz. Inkább tudást kellene szerezni, mondjuk olvasással, könyvekkel és akkor megtanulod az elveket és mondhatják neked, hogy nem kell szűrő azt te nem fogod elhinni, mert tudod hogy hülyeség. Valaminek le kell bontani a halak által termelt ammóniát. És a példát lehet folytatni.

Szóval 2 év kuka. Kezd 0-ról olvasással. Mondjuk Bíró József: Akvarisztika kezdőknek.


Ja és van bettám is egy low-tech növényes akvába.

2021. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!