Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium szűrő szivacsát...

Ilzo954 kérdése:

Akvárium szűrő szivacsát leszívott saját vizében kell kimosni, vagy ugyanolyan víz hőmérsékletű csurgó csapvíz alatt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Az akvárium vizéből vett vízben kell kinyomkodni, tilos a csap alatt mosni azzal kinyirnád a hasznos bacikat a szivacsba és oda a szűrés.
2021. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

1 es ez kamu!

A csapvíz egyáltalán nem ártalmas 1. 2.hasznos baktériumok nem kellenek ahoz, hogy tudjon szűrni.

So csapvíz alatt lehet! Csak ne használj semmilyen tisztító szert!

2021. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
2. Ne terjessz hülyeséget!
2021. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

#2 és Kérdező


A szivacs önmagában max mechanikai szűrésre lenne jó viszont egy akváriumban biológiai szűrés is kellene. A halak ammóniát termelnek merthogy a vízben ürítenek meg minden élettevékenységüket ott végzik. Az ammónia egy kis dózisban is mérgező nitrogénvegyület. A szűrő szivacsában megtelepedő baktériumok (meg igazából mindenhol megtelepednek ahol nekik alkalmas, de átlagos körülmények közt inkább a szűrőben van a hangsúly) lebontják ezt nitritre majd nitrátra ami már csak nagyobb dózisban mérgező. Ennek egy részét felszívja a növényzet (ha van s elég szaporák), másik részét ,de nyilván nem az összeset, a rendszeres részleges vízcserékkel távolítjuk el.

A csapvízben klór van. Nem olyan nagy mennyiségben ,hogy ártalmas legyen az emberre de a baktériumokra az s nem válogat ,hogy melyiket öli meg. Ezért nem szabad csap alatt kimosni. Léteznek persze “extrém” esetek amikor el natural-ra hajazó stílusban annyira ki van balanszolva a flóra és fauna ,hogy a szűrő legfeljebb csak a vízmozgásért felel s semmilyen problémát nem okoz ha csap alatt mosod ki vagy ha nincs is szivacs se semmi, csak egy powerhead. Ez viszont nem kezdő szint, szóval Kérdező, ne csapnál mosd ki a szűrőt, legfeljebb a műanyag részeit de a szűrőtöltetet ne.

2021. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%
Kedves 2-es ha már ilyen szépen lepontoztál mindenkit ezzel jelezve ,hogy szerinted nem hasznosak a hozzászólásaink akkor esetleg meg is indokolhatnád. Meg azt is ,hogy ha nem szükségesek a baktériumok akkor hogyan szűr a szűrő és miért ne használjon semmilyen tisztító szert?
2021. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, saját leeresztett vizében fogom kinyomkodni a szivacsot.
2021. ápr. 5. 09:09
 7/8 anonim válasza:
36%

Ez ennyire messze nem egyszerű...

A szivacsot simán ki lehet mosni csapvízben, mert nem abban élnek a bacik, cserébe folyó víz alatt sokkal több szennyet ki lehet belőle mosni. Ideális esetben "új" színűnek kellene lennie mosás után.


A kerámia szűrőtöltetet viszont semmilyen vízben nem szokták meg nem is szabad kimosni, pont azért mert abban élnek a bacik :)

Kivéve fertőzés után, de akkor sem szokták mosni, hanem kuka az egész.


Szóval baci kell, csapvíz rossz lenne de a szivacsnak viszont pont jó lesz, sőt, mert a szennyezett vízzel nem sokat mosol ki belőle.

2021. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#7


“A szivacsot simán ki lehet mosni csapvízben, mert nem abban élnek a bacik, cserébe folyó víz alatt sokkal több szennyet ki lehet belőle mosni. Ideális esetben "új" színűnek kellene lennie mosás után.


A kerámia szűrőtöltetet viszont semmilyen vízben nem szokták meg nem is szabad kimosni, pont azért mert abban élnek a bacik :)”


Öhmm... what?

A bacik mindenhol megtelepednek ahol nekik megfelelő, s ezek leginkább a porózus felületek mint amilyen a talaj, szivacs és kerámiagyűrűk (az “occó kínai” semmire se jó másolatokat nem számolva) is. Vagy szerinted akvaristák generációi hülyék voltak amiért szivacsokat használtak s használnak a mai napig mint egyik leghatékonyabb szűrőtöltet? A csak szivaccsal működő szűrők szerinted nem érnek semmit? Akkor mi az a nyálkás-csillogó biomassza a szivacson? Már hogyne lennének baktériumok a szivacsban, ott is ugyan úgy megtelepednek. A klóros csapvíz meg ott is ugyan úgy megöli őket, nem is szabad se csap alatt se patyolat tisztára mosni a szivacsot (esetleg “ritka kivételekkor” amit korábban említettem).

Kerámiagyűrűket s hasonlókat leggyakrabban a többrekeszes szűrőknél használnak de itt is inkább csak “ülepítő közegnek” ami megfogja a nagyobb koszokat, törmelékeket viszont s bio. szűrés oroszlánrészét az utána következő szivacsok (vagyis inkább a bennük levő baktériumok) végzik. Ezt az alsó rekeszt is természetesen időnként ki kell öblíteni különben csak egy nagy rakás mulmréteg lesz az egész.

2021. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!