Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi tórténik ha az akvárium...

Kojoc kérdése:

Mi tórténik ha az akvárium vízbe szódabikarbónát teszek? De úgy kellene el magyarázni, hogy józan paraszti ésszel én mint egyszerű halandó meg is értsem. Annyit hallottam, hogy lágyítja a vizet! Igaz ez?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 21:26
 1/9 Skid05 ***** válasza:
100%

[link]


Lágyítani a vizet a benne lévő oldott, keménységet okozó karbonát sók (lásd vízkő, vagy mészkő ásványai) eltüntetésével lehet.


Már a nevéből is gyaníthatóan a szódabiKARBÓNA meg fogja emelni a karbonátértéket, ezzel nemhogy nem csökkenti a víz keménységét, hanem növeli azt.

Alkalmazták is anno az akvarisztika hőskorában mint keménység-növelő vegyületet.

Ja és lúgosításra is használják, de szinte rögtön meg is bántam, hogy ezt felhoztam...

Igyekeztem halandó-kompatibilis maradni ;)

2021. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 28. 23:44
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem igaz és ne vegyészkedj kellő alapismeret nélkül.:D Az a legjobb döntés pláne kezdőknek ha a csapvizünk értékeihez választunk halakat, növényeket és nem a vizet akarjuk a halak igényeihez igazítani. Nyilván ennek is eljön az ideje ha valaki komolyan akar foglalkozni az akvarisztikával de ehhez már elengedhetetlen a kellő gyakorlat, tapasztalat megszerzése és a célirányos önképzés.
2021. márc. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

A trisó lágyítja a vizet ha eltávolítod a kicsapódott felhőt az üveg aljáról. Ha a csapvíz alkalmatlan, az esővíz gyűjtés a panelban nem működik,

a desztillált víz drága, a forralás kevés akkor Ro-szűrő, műgyanta. A trisózás külön tartályban működhet de valamennyi nemkívánatos foszfát marad a vízben az akció végén.

2021. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
36 nk az összkeménység a vízmű honlapja szerint
2021. márc. 29. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Te tudod mennyit kell cserélgetned hetente, az alapján kell döntened. Nem biztos de valszeg kezdő vagy. Néhány év múlva amikor már értesz a halak, növények, csigák, algák nyelvén van esélyed akár 5%-alá szorítanod a vízcseréket hetente. De az már egy másik történet.
2021. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk inkább az anyagiakkal volna gondom mert külömben simán vennék egy ro szűrőt! Próbálok találni valami alternatív megoldást!
2021. márc. 29. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Semmit nem tudok a lehetőségeidről, pl.mennyire akarsz babrálni. Lehetőség van az egyszer már jól bekevert fáradt víz megőrzésére egy külső tartályban időszakosan megforgatva, erősen megvilágított mocsári növényekkel felfalatni a nitrátot. Ennek persze hely igénye van de lehet valami dekoratív nagy váza is. Persze ha biztosítási termék menegger, gazdasági informatikus vagy akkor nem erőltetném.
2021. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Tehát akkor lágyabb vizet szeretnél mert a jelenlegi túl kemény? Szerintem akkor inkább tarts afrikai sügéreket vagy elevenszülőket, ők és még pár másik faj kedvelik a keményebb vizet. Néhány egyszerűbb növény is tartható kemény vízben, legkézenfekvőbb az anubias félék de van még pár, pl: hólyagos vizikehely és valiznériát is gyakran látok sügéres aksikban. Vagyis arra akarok célozni ,hogy egy kemény csapvíz még nem érvágás ahhoz ,hogy akvarizálj.


Ami a lágyítást illeti az RO még mindig az egyik legkifizetődőbb megoldás hosszútávon, főleg nagyobb akváknál mert kicsiknél még el lehet játszani ,hogy mindig veszel 0-ás vizet s nem pedig magadnak termeled otthon. S ha egyébként nincs baj a csapvizeddel (Gh és Kh aránya megfelelő azaz utóbbi kisebb, legjobb ha fele mint a Gh és nincs a csapvízben egyéb nemkívánatos cucc) akkor a 0-ás víz “visszasózása” is megoldható vele.

Tehát szerintem gyűjtögess egy RO-ra mintsem bizonytalan kimenetelű sufnibarkácsba kezdj.

2021. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!