Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok vízicsigától besárgulhat...

Sok vízicsigától besárgulhat a víz?

Figyelt kérdés
2021. febr. 17. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Írj le pár adatot az akváról és kiderítjük mit kell majd csinálnod ;)
2021. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyors tippem: növények sorvadnak, csigák elszaporodtak, az algákkal is elbántak. Nincs ami felvegye a nitrátot ami sárgásítja a vizet. Vagy kezeletlen faágat tettél bele.
2021. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még a high-tech akváriumokban is picit besárgul a víz, tápozás, halak piszka, dekorok stb miatt. Erre találták ki a seachem purigen-t, amit a külsőszűrőben használva, két vízcsere közt is tökéletesen tisztán tartja a vizet, ha pedig megtellik, akkor regenerálható.
2021. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Le fogom írni a dolgokat, csak annyira nem nagyon érek rá. Faágra tippelek meg elhalt növényekre. Tápokkal csínján etetek.Esetleg a víz keménysége nem befolyásolja valahogy? Holnap veszek desztillált vizet és egy 20%-os cserét megejtek vele.
2021. febr. 18. 15:18
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, de várjááál :)

Először a vizedet kéne tesztelni, aztán annak függvényében cserélni a vizet. Neptun cseppteszt kb 600 ft, abból megtudod a gh, kh értéket és kiderül hogy szikes e a vized van lágy. Bár ez nem befolyásolja a sárgaságát. Képet nem tudsz küldeni? szívesen segítünk.

2021. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az itteni kisállatkereskedésben nincs ilyen teszt, vagyis utoljára nem volt, majd ha Pécsen a Ficánka fele járok, akkor veszek.

Szóval: Amúgy ez egy viszonylag kicsit teszt jellegű akvárium is, mert olvastam, hogy anno elég széles körben hagyomány volt a földes akvárium és azt írták, hogy sima virágföld jó hozzá, szóval az alja azzal van leszórva, rajta kb 3-5 centis réteg homokos sóder, jelenleg kettő növény van bent meg a tetején teli békalencse, a nevüket nem tudom, illetve egy faág, de az már több, mint egy éve akváriumban volt. 100 literes az akvárium. Halak amik vannak bent: 2 guppi, 1 xifo (( volt több is csak egyszer elkezdtek pusztulni egyik napról a másikra, akkor a vízcsere megoldotta a problémát )) 3 darab kicsi neon, pár darab molly meg kb 5-6 zebradánió, 1 pandaharcsa meg 2 kisebb pleco. Lehet nem a legjobb kombó, bár neten ahogy átfutottam őket, kb azonos körülményeket írtak. Ja meg rengeteg vízicsiga. De tényleg sok.... Szűrőőő aaaz eeegy F102-es Atman belsőszűrő levegőztető csővel, meg eeegy fogalmam sincs hogy milyen másik belsőszűrő, azt még régebben vettem, az is levegőztető csővel (( ez utóbbi itthon maszekba készült )) meg van vízmelegítő meg lámpa, de azok nem tudom mennyire fontosak a víz sárgaságát illetően.

Amúgy szerintem jól érzik magukat a halak, látják, hogy megyek, akkor jönnek oda, pitiznek kajáért, de Engem zavar ez a sárgaság, főleg a múltkori nagy elhalálozás miatt, ami amúgy csak a guppikat meg a xifókat érintette. Amúgy az akvárium halak előtt volt kb 1-2 hetet járatva, meg ilyen indító bacikat is kapott.

Na. Hát ez a tényállás.

2021. febr. 19. 15:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Virágföld XD

Szerintem a legtöbb tanács amit kapni fogsz: vedd ki a halakat, úgy ahogy van borítsd ki az akváriumot földestől, csigástól és kezdd újra :D

2021. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
[link] Én ez alapján próbáltam. Én azért adok neki még esélyt.
2021. febr. 20. 12:43
 9/11 anonim ***** válasza:

A belinkelt írásban ott vannak a válaszok. A virágföld alkalmazásakor

azonnal nagy mennyiségű növény szükséges, nem várhatsz rá hogy majd elszaporodik. A szúnyoghálót nem kerüli ki a növény hanem áthatol, így már nem lehet kihúzni csak elvágni, máris ott az elkerülendő friss növényi bomló anyag. Ha keverve alkalmazod nem fog rohadni de nem is tart évekig, ezzel előre tervezned kell, milyen technikát alkoss rá.

2021. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A virágföldben lévő fakéregdarabok miatt barnul a víz. Ezzel nem tudsz sok mindent csinálni vízcseréken kívül, vagy megvárod míg maguktól lebomlanak. Nem vagyok biztos benne, hogy eleget jártál utána mielőtt belekezdtél ebbe, így nem tudom mennyire volt jó ötlet esetedben.
2021. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!