Mennyi és milyen halak lennének jók egy 54 literes akváriumba? Bővebben lent!!!
Nemrég kaptam egy 54 literes akváriumot néhány vízkezelő szerrel, és mivel teljesen kezdő vagyok nem tudom, hogy egy ekkora akvárium milyen és hány darab halnak lenne kényelmes és milyen növények mehetnének bele.
Elképzelésem van, hogy kb 2 max 3 fajta kisebb és kb 5-6 darab fajonként. Illetve raknék bele egy két növényt és 1-2 műtárgyat búvóhelynek. Természetesen szűrőt, levegőztetőt, vízmelegítőt és egyéb ilyen dolgot megveszek.
Nem akarom, hogy túl zsúfolt legyen, de legyen esztétikus és a halak is jól érezzék magukat. Szaporítani nem szeretnék.
#19
“Ha szabvány méretű akvárium, akkor simán lehet rá tetőt venni, amibe be van építve a világítás.”
Ennél (meg általában a többi világításnál is) azért a margó mögé jegyezzük fel ,hogy “cserélhető világítás”. Ugyanis a fényforrások az idő előrehaladtával elhasználódnak még mielőtt végleg kiégnének. Bár látványra kb ugyan azt nyújtják, valójában eltolódnak a fényértékek s ezt megérzi a növényzet. Pénzes profi növényes akvaristák akár félévente cserélik a pilácsokat, de általában elég 1-1,5 évente, sőt igénytelenebb növényzetnek olykor megfelel a 2 éves fénycső is (nem tudom a LED-ek mennyire “kopnak”). Mindjárt linkelem Nagy Viktor cikkét erről.
#20
Teljesen igazad van,idővel cserélni kell a fénycsövet.
Azt szerettem volna meg hozzátenni, hogy egy szabvány gyári tetőben valószínűleg alul van méretezve a világítás, de az említett növényekhez nem is kell komoly fényerő.
Ebben a csoportban én nagyon sokat tanulok. Viszont itt valóban a növényeken van a hangsúly. Félreértés ne essék, a legtöbben a halakhoz is értenek, de nem rajtuk van a hangsúly, ahogy a név is mutatja. Az adminisztrátorok között van (sőt, úgy tudom ő hozta létre) Bíró József is, akinek népszerű YouTube videóiból is sokat tanulhatsz. Plusz most jelent meg az Akvarisztika kezdőknek című könyve [link]
A csoport fájljai között található egy kalkulátor a LED világításhoz.
Jah, volt már szó az akvárium helyéről?
Az első dolog, hogy az akvárium helyét kitaláljuk, kialakítsuk, megfelelő bútort találjunk.
Az akvárium alá valamilyen alátét is kell, a szekrény legyen kellően erős és vízszintes. Áramellátás legyen a közelben. Régebben azt mondták, hogy ablak és/vagy fűtőtest mellett nem jó helye van az akváriumnak. De szerintem a fűtőtest abszolút nem gond, és az ablak miatti direkt termeszetes fényt is ki lehet küszöbölni.
A szekrényt a külső szűrő miatt ki is kell majd fúrni, úgyhogy nem árt ha van otthon néhány célszerszám +egy kis barkácsvéna, vagy egy asztalos férj erre a célra 😁😁😁
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!