Kell az akváriumba külön levegőztető/légpumpa is?
Még az sem feltétlen szükséges ami a szűrőhöz van. Elég ha úgy állítod a szűrőt ,hogy fodrozza a vízfelszínt (pl: víz alá nyomott esőztető cső kissé felfele álló lyukakkal), az elég gázcserének. A bubiztatás is ugyan ezt csinálja: megtöri és mozgatja a vízfelszínt.
Esetleg akkor tudnál plusz oxigént nyomni a vízbe ha színtiszta O2 palacskból sok-sok nagyon apró buborékot lassan kavargatva porlasztanál be, lásd: ugyan ez csak CO2-vel high tech aksiknál. Viszont nincs túl sok hal ami ilyet igényelne, legalább is én ilyennel még nem találkoztam. Még az oxigéndús patakokból származó halaknak is általában elég az intenzív vízfodrozás.
Esetleg a nyári nagy melegek lehetnek kivételek, ilyenkor jól jön egy légpumpa+porlasztó ,hogy ne pipáljanak a halak kánikulában.
Első körben olyan szempontból nézegess szűrőket, hogy a hozzá ajánlott akvárium méret alsó határa (se) legyen a te aksid mérete.
A szűrőkapacitás százszor gyakoribb probléma, mint az oxigén beoldás.
Ha túlnépesített az akvárium, akkor a nyári harminc-akárhány foknál
szükség van levegőztetésre, ha esőztetővel megoldható, akkor viszont
gondolni kell a fedőüveg alatti légcserére, különben csak a pállott
levegőt "oldja be" újra és újra.
Annyit még hozzátennék, hogy a természetes vizek hihetetlen módon alulnépesitettek, ezért példának ez nemigen állja meg a helyét.
Túlnépesített horgásztavaknál legjobban bevált módszer a szökőkút, ami porlasztásos légbefúvásnak felel meg, de jóval nagyobb hatásfokkal.
Akváriumok esetén átmeneti oxigénhiányos állapotok ellen legjobb módszer a légbefúvás.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!