Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üvegesnél egy csapott sarkú...

Üvegesnél egy csapott sarkú üveglap (üvegtetőnek) kb. mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Egy 60x30-asra (egy csapott sarokkal) és egy 80x40-esre (két csapott sarokkal) lenne szükségem, és furatnék mindkettőre középen egy pici lyukat is, ahol beszórnám a kaját meg a növénytápot hogy ne kelljen mindennap emelgetni.


Valakinek esetleg van ötlete árak terén?



2020. júl. 31. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

mit érsz az ötletekkel.

Keress fel egy üvegest és kérdezd meg tőle.

2020. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
erre a megoldásra még én is rájöttem a 2 bites agyammal, de minek fussak köröket feleslegesen ha esetleg valaki tudja, mert csináltatott már
2020. júl. 31. 10:49
 3/7 A kérdező kommentje:
az érdekel főleg hogy 10k feletti tétél, vagy megvan ilyen 2-3 ezer forintokból
2020. júl. 31. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 ezerből meglesz a nagyobbik is, ha nem mind a kettő.
2020. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Skid05 ***** válasza:
Pár ezerből megvan a kettő együtt, viszont a lyukfúrás… na az neccesebb… sok üveges nem vállal hasonló műveletet, pláne nem akkor ha egyébként egy pár ezres bevételt remél tőle. Esélyes, hogy inkább +1 sarokvágást fognak javasolni.
2020. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkora lyuk, amin kényelmesen beszórható az étel, nem olcsó, simán kerülhet annyiba, mint maga az üveg, vágással csiszolással, mindenestől.

Mivel azt már nem sima üvegfúróval fúrják, hanem speciális lyukfúróval.


Nem fúratnék rá lyukat, nem kell emelgetni. Arrébb lehet csúsztatni.

Alapból műanyag tartósínre kell tenni az üvegtetőt, hogy ne közvetlenül az akváriumra rakd.

Nem is csinálnék 60x30 és 80x40-est.


Oldalra a szélességéből annyi jön le, hogy beférjen a műanyag sínbe, tehát előbb annak kell meglenni, hogy pontosan lemérd mm-re, mekkora üveg fér oda.

A másik méretből a 30 és 40 centiből meg a csapott sarkakon túl eleve levennék 1-2 cm-t a szellőzés miatt.

De a lényeg, hogy ezen a sínen odébb lehet tolni egy kicsit a tetőt, hogy beszórd a kaját.


Ha viszont mégis a lyukfúrás mellett döntesz, érdemes megfontolni, hogy a nagyobb üvegre vágatsz egy 8 cm-es lyukat, ebbe később akár egy pv ventilátort is be tudsz szerkeszteni, hűtés céljából.

2020. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem neked erre a tetősínre, olyan agyatlan dumákba futottam bele, hogy nem térek magamhoz. Menj el egy jó halasboltba, és kérj ott ilyet!

Nem kell ragasztani semmit, nem az üvegtető feszíti a helyére, meg nem is tudom miket olvastam erről...

A lényeg, hogy a te akváriumod oldalára fel lehessen tenni, tehát legyen rajta olyan méretű nút, mint az aksi üvegvastagsága.

2020. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!